Kompanija Nintendo je porekla da je eksterni hard drive za kompanijinu konzolu sledeće generacije Wii u fazi razvoja, ali je potvrdila da za jedan drugi uređaj ove kompanije radi na novoj periferiji, tj na slušalicama za DS. Glasina o hard drive-u za Wii je isplivala na površinu kada je japanski igrački magazin Gamelabo preneo vest da su se zvaničnici kompanije sastali da bi diskutovali o razvoju hard drive-a. Ipak, port-parol kompanije za Evropu je izjavio da je u pitanju samo glasina i čista špekulacija. Sa druge strane najavljene slušalice za DS će omogućiti igračima da učestvuju u online glasovnom chat-u, a u prodaji u SAD će se pojaviti sledećeg meseca.