Prema navodima NPD Group, Nintendo je prodao više od 1.75 miliona jedinica svog hardvera u SAD tokom novembra. Tokom prvih sedan dana prodaje od početka prodaje 18. novembra Wii U je prodata u više od 425.000 jedinica. 3DS je bio lider kada je reč o prodaji hardvera za Nintendo sa prodatih 540.000 jedinica. Wii je prodata u 420.000 jedinica a Nintendo DS u 370.000 jedinica. Za očekivati je da će Wii U u mesecu decembru biti najbolje prodavana konzola. Međutim, raduje što i ostale konzole ove kompanije beleže odličnu prodaju. Kada je reč o softveru, New Super Mario Bros U za Wii U je prodat u više od 243.000 kopija.