logo
Redakcija

Nintendo profit opao za 61%

01.08.2009. @ 16:00   #Novost

Oštar pad kada je u pitanju globalna prodaja Nintendo-ve popularne Wii konzole i nešto manje dramatičan pad prodaje kada je u pitanju portabl DS konzola su doveli do toga da profit kompanije u periodu april-jun bude znatno manji nego u prethodnim periodima. Nintendo navodi da je neto profit kompanije za tromesečni period iznosio $443 miliona, što je za 61% manje od profita u istom periodu, dok je prodaja pala za 40%. Prodaja Wii konzole je opala za više od pola u poređenju sa istim periodom prošle godine na 2.2 miliona tokom poslednjeg kvartala. Pad je bio najizraženiji u SAD gde je prodato čak 65% manje konzola.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan