Nintendo se krajem januara uključio u trku sa ostalim kompanijama nakon što je objavio da je prodao ukupno 10 miliona DS jedinica u Evropi, od maja 2005-e godine od kada se pojavio na evropskom tržištu. Ova cifra obuhvata i redizajnirani DS Lite koji se na tržištu pojavio u junu 2006-e godine, a samo u decembu Nintendo je prodao nekih 1.7 miliona jedinica širom Evrope. Sve u svemu, Nintendo navodi da je ovo najprodavanija konzola u istoriji i da je reč o uređaju koji je najbrže dostigao cifru od 10 miliona prodatih jedinica.