Kompanija Nintendo razmišlja o sniženju cene svoje Wii konzole na $150. Prema trenutno dostupnim informacijama do ovog sniženja trebalo bi da dođe sredinom maja meseca, samo nekoliko nedelja pre održavanja E3 događaja koji će biti održan u toku juna meseca. Za sada nema nikakvih informacija zbog čega se kompanija odlučila na ovakav korak kao ni to da li će najavljeno sniženje na neki način uticati na izmenu Wii hardvera. Inače, Nintendo je prvi put snizio cenu Wii konzole u toku proleća protekle godine nakon što je prodaja počela da opada i kada više nije bilo za očekivati da će potražnja da prevaziđe ponudu.