88% čitalaca časopisa za igre i zabavu Famitsu smatra da je PS3 preskupa, dok njih 69% se više raduje pojavi Nintendo-ve konzole Wii. Po pitanju ko će biti br. 2 u Japanu 21% čitalaca se odlučuje za PS3, a samo 7% za Xbox 360. Anketa je napravljena nakon E3 da bi se procenilo kako se igrači odnose prema ovogodišnjoj dolazećoj igračkoj ekstravaganci. Igrači su pitani i da klasifikuju dolazeće igre. Rezultati pokazuju mešavinu naslova sa sve tri konzole. Japansko igračko tržište je poznato kao kompleksno i puno života ali jedna stvar je jasna: Nintendo se sigurno oseća jako dobro zbog ovih rezultata jer u top 10 dominiraju Wii naslovi.