Nintendo je najavio da planira da isporuči 6 miliona Wii jedinica do marta sledeće godine, potvrđujući da će se konzola prodavati za $250. Ova vest je došla kao deo godišnjeg finasijskog izveštaja koji otkriva pad od 19% godišnjeg radnog profita koji je izavan prvenstveno slabim zahtevima za Gamecube i GameBoy Advance hardver i softver i početnim troškovima konzole sledeće generacije. Kompanija je zabeležila rast od 12,5% neto profita koji je dostigao YEN 98.4 milijarde zahvaljujući uspehu DS handheld-a. Nintendo planira da proda 16 miliona jedinica hardvera i 70 miliona jedinica softvera za handheld u tekućoj poslovnoj godini.