logo
Boki

Noctua NH-D14 LGA775/1156/1366/AM2/AM2+/AM3

09.08.2010. @ 12:05   #Komentar #Hladnjak #Noctua

Trenutno najbolji i najtisi cooler na trzistu. Bolji i od vecine vodenih hladjenja koje ima kod nas da se uzmu. Da ne pisem sada romane, stvarno je Top cooler i ko ga uzme nece pogresiti

163 komentara

boro
22.09.2010. @ 17:38 #eeb67681

Sta uzeti ??? ovaj kuler ili h50,cene su slicne.

arsio
24.09.2010. @ 16:54 #3969d430

Ja sam se odlucio za ovaj, samo ga trenuto nema nigde, ako iko zna gde moze da se nabavi neka se javi..... Ne znam da li ce smetati memorijski moduli?! Ovde idu dva ventilatora, 1x12cm i 1x14cm. Posle dve nedelje trazenja kulera odlucim se za ovoga kojeg nema trenutno

Ivan
24.09.2010. @ 21:45 #b119ade3

I ja sam trazio ovaj kuler ali ga nigde nema. Rekli su mi da se on vise ne uvozi u Srbiju tako da ga nece vise biti ,jedino da potrazis u inostranstvu negde! -:I ja sam trazio ovaj kuler ali ga nigde nema. Rekli su mi da se on vise ne uvozi u Srbiju tako da ga nece vise biti jedino da potrazis u inostranstvu negde

Boki
25.09.2010. @ 11:10 #ba61570d

Kako je dosao tako je i otisao. Ako je istina da nece vise dolaziti kod nas onda je to sramota. Jedini drugi kuler koji mogao da bude blizu ovog je Corsair H50 ali vidim da i njega nema, treca solucija moze biti ovi ostali od Noctue ili Prolimatech

Logan
06.10.2010. @ 00:34 #bf0b9aeb

Super kuler posto ga nema uzmite MEGAHALEM i nema greske slicne performanse negde je i MEGAHALEM bolji a jeftiniji je 15-20e.

srki
14.10.2010. @ 12:38 #c333eb7c

Bolji je od MEGAHALEM-a provereno. Vredi svaku paru !!!!

Mario
16.11.2010. @ 13:58 #9c256c17

Odlican, vrhunski hladnjak zaista, i cena mu je sasvim ok. Steta sto u zemlju Srbiju, dok je Altija i slicnih "uvoznika", dolaziti vise nece. -:nista osim sto ga-nema

@Andrija
20.11.2010. @ 20:02 #d835551a

A nigde, otkud. Kako dosao tako i prosao, mala je sansa da ce to vise neko uvoziti nego gledaj ako mozes da se snadjes preko da ti neko donese ili da narucis,sta da ti kazem.

mux
28.11.2010. @ 16:43 #0760a306

Kuler razbija koliko je dobar. Na overklokovanoj masini za +800MHz, temperatura je za 10 stepeni manja nego na default clocku sa stock kulerom. Sta reci... Lud je onaj ko ga ne uzme. +:hladi, tih, 2 venta, moze i kao pasivan u dobrom kucistu, ma sve zivo je + -:nema ih

Luka
03.12.2010. @ 02:25 #e96ccbad

Nikad mi nece biti jasno zasto se ovaj hladnjak ne uvozi kad na svim domacim IT forumima vidim da je izuzetno trazena roba. Neshvatljivo. -:nista sem sto ga nema

MAKI
29.01.2011. @ 04:01 #c40f264d

Da li je bolji od z600? +:pitanje -:pitanje

zlo
03.02.2011. @ 14:53 #ad8fa13d

Naravno da je bolji

Zli
06.02.2011. @ 08:32 #51eb2132

Za slucaj da treba da biras da kupis Z600 i vec imas jedan ili dva ventilatora koja mozes da nakacis na z600 nema razloga da kupujes ovaj kuler a ako treba da kupis i cooler i ventilatore def uzmi ovu noctuu , razlika je stvarno mizerna u temperaturi 1-2 stepena . U sustini ta razlika od 35e je potpuno realna jer toliko kostaju Noctua ventilatori koji su najbolji na svetu , imam ih 5 u kucistu :)

Nikola
10.02.2011. @ 01:31 #d2688c5e

Ma Z600 je cudoviste od kulera, ja imam 2 fana nakacena na njega i drzi mi Quad na 30C i to uz OC ( Intel Q9300). Moram da napomenem da za Z600 treba kvalitetno kuciste i naravno kvalitetni 12cm ventovi.

Bojan
16.02.2011. @ 19:41 #f239d3e4

Koristim ovaj kuler vec 3 meseca na Phenomu X4 9950BE (140W). U pasivnom hladjenju bez ventilatora u Windows leru, odrzava temperaturu od oko 40-45 C. Poredjenja radi, stock AMD kuler ovu temperaturu jedva odrzava uz 1600-2000 rpm. Samo u BIOS-u, bez ikakvog prethodnog opterecenja temperatura ide do oko 37 C. Mada sigurno da bi vremenom otisla i jos koji stepen vise. Pri nekom delimicnom opterecenju (HD film) temperatura je isla do oko 55 C. Puno opterecenje nisam testirao. Sad ga standardno drzim sa oba ventilatora upaljena, ali smanjenog broja obrtaja, tako da je tih i efikasan i pri punom opterecenju. Kad su ventilatori otpanjeni na maksimum, mesta za overclock ima na pretek. Moze se nabudziti jos jedan ventilator, posto su rebra hladnjaka potpuno simetricna, ali misljenja sam da se ne bi dobio dramatican skok performansi. Montaza nije komplikovana, jedino sto ovakva stvar povlaci za sobom kao realnu manu je potreban prostor. U principu standardno kuciste od 20cm sirine mu je dovoljno, ali raspored na ploci, kao i polozaje ostalih komponenti (napajanje, opticki drive i sl.) dobro treba premeriti. Plus je asimetrican dizajn, koji dozvoljava malo prilagodjavanje u odredjenim slucajevima. Kvalitet izrade je na veoma visokom nivou (...to kad Nemac napravi i Srbin nahvali...), a cuveno poliranje mozete u startu da zaboravite, jer je kontaktna povrsina skoro pa kao ogledalo. Sto se tice performansi i ciji je najduzi, mislim da je totalno nebitna razlika izmedju recimo ove Noctue Megahalemsa, Z600 ili IFX-14... par procenata, 1-2 C, stvarno ne znaci skoro nista. Ja sam se odlucio za Noctuu zbog ventilatora. Da se razumemo, ovo je sjajna stvar, ali samo za onoga ko voli da sedi pored svog racunara vise nego sto je normalno... da li zbog overclocka ili prosto zbog tisine, ali cifra ipak nije mala. Ja sam na ovo gledao kao apsolutnu, trajnu investiciju, jer realno procesori nikad nece probiti liniju od 140-160W. Takodje, ovakva konstrukcija, sa dva hladnjaka i mesta za 3 ventilatora je verovatno najidealnija i najpametnija za sadasnje stanje rasporeda stvari u kucistu, koje se sasvim sigurno nece skoro promeniti. Iza ovoga postoji samo tecno hladjenje, ispod ovoga se samo smenjuju buduce generacije procesora. +:Kapacitet, kvalitet, tisina, asimetrican dizajn, konstrukcija -:Gabariti, cena

MAKI
01.03.2011. @ 03:28 #5cf049d2

Znaci Z600 + 2 ventilatora (tako sam planirao) izasli bi me tu negde oko 60-ak e. Ovo je bolje resenje, uzimam njega, samo mi nekako ruzni ovi fanovi :). Na svim forumima zauzima br 1. +:RESENA DILEMA

mladen
18.03.2011. @ 21:39 #91ee51d3

ti mozes da stavis koje ti hoces!!gde ima da se kupi ovo cudo??

djurko
19.03.2011. @ 05:43 #65338c4b

Kupio, prezadovoljan, temperatura niza za 10 % u idle rezimu od box kulera. Ne cuje se, kao da ga nema +:sve, temperatura, tisina

Darko
21.03.2011. @ 14:54 #a093f362

Zovi prodavnice i pitaj za mogućnost slanja..

Pop
04.04.2011. @ 15:37 #67a2317a

Sa ovim hladnjakom, Phenom X6 1055T @ 4GHz nakon 8 časova Prime96 (64-bit) je prikazao najveću temperaturu od 43°C. Nemam nikakvu zamerku, samo pohvale. Ventilatori, izrada hladnjaka, termalna pasta sve je vrhunsko. Po meni ovo je naj kompletnije ˝out of the box˝rešenje. -:Baš ništa

lignjoslav
04.04.2011. @ 17:05 #f2a4ceed

jel moze ovaj kuler da se prikaci na intel i5 2500k

Pop
06.04.2011. @ 13:38 #7e62ebf5

@Lignjoslav Može na i5, ima sve potrebne delove, kačenje, backplate.

666
08.05.2011. @ 21:25 #be9e7df1

najbolji kuler.

Katic
04.06.2011. @ 21:00 #4a6225a9

mene samo interesuhe da li moze na am3+ ali neka komentarise onaj ko je 100% siguran. pozdrav. +:ekstra je, stvarno najaci kuler trenutno na trzistu, nema konkurenciju

neske
09.06.2011. @ 18:47 #c165db78

jel u pakovanju postoji sve sto je potrebno da se nakaci na am3? Mislim jel moram da kupujem nesto dodatno? +:jedva cekam da stigne

Darko
10.06.2011. @ 13:21 #618d0b4b

Piše da podržava AM2+ i AM3 sokete, tako da dobijaš u pakovanju sve što ti je potrebno.

Neske
10.06.2011. @ 21:17 #be2f2e78

Hvala. Ziv bio! :)

shomi
04.07.2011. @ 16:21 #c5c33b94

malo vece ali vrhunsko hladjenje, lako za ciscenje. malo klokovani i7 950 na 3.2GHz na leru ima 33-35C a na ful opterecenju uz npr. metro 2033 55-58C. sa stock kulerom je na leru bio oko 50 a u fulu je gurao do 70C...

MaX
05.07.2011. @ 03:55 #701d8563

Razmisljam se izmedju ovog i SCYTHE Ninja 3 SCNJ-3000. Iskreno ovaj se vent kod nas dosta hvali ali razlika izmedju ova dva je 20 evra pride sto za ovaj drugi nisam nasao test kod nas a na stranim sajtovima nosi se rame uz rame sa ventilatorima koji su i vise od 50 evra skuplji. Pa sam u dilemi dal prvi ili drugi,ako je neko imao iskustva sa onim voleo bi neku preporuku

neko
05.07.2011. @ 22:25 #1e515f71

znači razbija, u IDLE 4ghz sa 50 i kusur c, na 30c i jedva 700 rpm +:15-20c manje, skoro nečujan, kvalitet izrade, detalji, i mislili su na sve :D

Zli
28.07.2011. @ 13:36 #ddb00ef1

Dugo sam se lomio da li da zamenim moj vec odlicni Z600 za ovaj kuler, uletele su mi neke parice pa sam ga ipoak zamenio i nisam se pokajao, nije mi zao ni jednog dinara, temp sa Z600 q9550 oc na 3,5 Ghz je bila oko 35 stepeni, sa ovim kulerom temperatura je 28-30, sto je vise nego odlican boljitak. Sustinski Z600 sa jednim ventilatorom i ovaj sa dva su identicne velicine, mozda je cak Z600 malo i veci, jeste ogroman kuler ali sad svako iolo normalnije kuciste moze da ga spakuje, ja imam CM 690 II Advanced i staje bez ikakvih problema, kuler mi ne kaci memoriju, pasta je odlicna, na plocici koja se stavlja pozadi se nalazi guma koja pomaze da se ne osteti ploca, ucvrscivanje se vrsi sa frontalne strane i vrlo je efiikasno, posle stezanja kuler je ukopan. Jos jedna jako bitna razlika je u tisini , neverovatno je da je z600 bio bucniji sa jednim ventom nego d14 sa dva ali razlog za to su mnogo bolje profilisana krilca kod Noctue tako da strujanje vazduha ne pravi toliku buku. Dodaci za montazu su gospodski tako da dobijate i srafciger, kablice 2in1 za ventove i kablice za smanjivanje voltaze zarad broja obrtaja i jos gomilu drugih gotivnih stvarcica. I jos jedna bitna stavka je da mi je po intaliranju ovog kulera opala temperaura GPU (gtx570 sa 39 na 36) i maticne ploce sa 40 na 35. Sve u svemu must have cooler.PREPORUKA ( mozda cak i obaveza :) ) +:Bolesno dobar kuler, Azdaja, hladan kao taština duša.Rashladuje i sve ostale komponente. -:ne mogu dva na jednu plocu :)

slisli
12.08.2011. @ 11:32 #227adc51

Zli, ne znam na koju foru ti je spustilo temp. na gpu i mb. I ja imam 692adv. samo sam razmisljao da premestim onaj gornji fan da bude na boku kako bi rashladjivao mb i mozda gpu mada super se hladi(najniza 28c koju sam video do sada a najvisa 61c) sobzirom da je msi 560ti TF II OC. U svakom slucaju da napravim bolji pozitivan pritisak u kucistu. -:niklovana baza

NZXT HAVIK 140
12.09.2011. @ 22:45 #47fec9a6

NZXT HAVIK 140!!!!!!!!!! Laksi, bolji, u najgorem slucaju iste perfrmanse kao i ova Noctua. Jedina mana sto ga nema kod nas, za sada. Srecno Googlanje. +:Brdo gvozdja ... -:... a nikakva vajda od njega. :)

Marjan
17.09.2011. @ 18:06 #c11392b5

U idle rezimu sada preko leta (sobna temperatura 27-8 stepeni) temperatura procesora je 40c a svakog pojedinacnog jezgra 26c, maticna ploce u idle 40c. Pri opterecenju procesora svih 6 jezgra na 100% u vegasu pri renderovanju full hd materijala od nekih sat vremena temperatura procesora je dostigla 52c a maticne ploce 42c. Procesor nije klokovan i radi na 3 ghz kada su sva 6 jezgra opterecena. Kuceiste je centurion 5 v2 cooler master, ima ventilator jedan napred i jedan pozadi i to je to. Box kuler se vec na 3000 obrtaja cuo u komsiluk tako da sam uzo NH-D14 zobog tisine i mogu da vam kazem da kompa u sobi kao i da nema, apsolutna tisina. Sto se temperature procesora tice neznam da li ovaj hladnjak vredi placenih 6200 din koliko sam dao pre par meseci sobzirom da procesor nisam klokovao pa neznam kako bi se pokazao u toj situaciji. Voleo bih da cujem vase misljenje? +:neznam -:neznam

Dimitrije
18.09.2011. @ 15:03 #e2a7ae6c

Da li je moguce nakaciti ovaj kuler na GA-770T-D3L?

Hladni
18.09.2011. @ 20:38 #02fd9b82

Najbolji vazdusni kuler, trenutno, na svetu. Ispred njega su jedino tecna hladjenjai to: Swiftech GTZ i Swiftech XT. Sva ostala boranija je iza. Nijedan dinar nije bacen ako se opredelite za ovaj CPU kuler. No ukusi su razliciti. nekog opreduljuje budzet, nekog dizajn a mnoge pomodarstvo, koje bi bar u tehnici trebalo izbeci. Pri temperaturi sobnoj od 27C: Procesor3.7 gh, sest jezgara,CPU 39.2C, MB 40.6C, GPU 36C, Culing Fan 1279 obrtaja u kucistu Chiftec BH-01-B-B sa NF-B9 za hardove, kom.1 i a iza NF-P12 za miran san. Ponekad se pitam: Radi li ovo uopste. Probajte, nema kajanja. +:I posle Noctue Noctua! -:Uvek se najbolji mrzi i rusi, one druge niko i ne spominje!

Hladni
18.09.2011. @ 21:23 #646ee92b

Da nekog ne zbuni, vrednosti date u predhodnom postu su za optrecenje procesora 100 posto. Inace na idle se krece od 19-23 za jezgra, a 27-30C za za procesor, zavisno od temperature u sobi. No pretpostavljam, kad se vidi kako je napisana brojka zna se da se radi o proseku za puno opterecenje CPUa. +:I posle Noctue Noctua! -:Uvek se najbolji mrzi i rusi, one druge niko i ne spominje!

marjan
19.09.2011. @ 01:21 #1fbe095a

Procesor mi je phenom II X6 1075T, koristimo isti kuler, zasto se kod mene i tebe temperature razlikuju za 10 ak i vise stepeni. Kuciste moje nije previste prostrano i hlade ga dva ventilatora na po 700 obrtaja, takodje nemam graficku vec koristim integrisanu. Daleko od toga da nisam zadovoljan temperaturama koje postize hladnjak ali razlika od 12-13 stepeni je po meni velika sobzirom da koristimo isti kuler. +:za hladni

Hladni
19.09.2011. @ 10:49 #a9e8f9d6

Phenom II x6 1090T malo klokovan na 3.7gh, MB Gigabyt 990FXA-UD7 AM3+,Colorova graficka DDR5, HiperX Kingston 6 gb na 1600, Segat Hardovi koje hladi mala Noctua NF-B9 na 700, HN-D14 CPU kuler, i jedna 12 tica u ovom slucaju NF-P12 na 700, i mislim najbitnije za ove vrednosti, jeftino kuciste Chiftec BH-01B-B-B. Kosta samo 34 evrica. Garantovano vrednosti koje sam naveo. U ostalom daj mail, poslacu ti sve vrednosti u slikama. Pozdrav! +:Za Marjana

slisli
20.09.2011. @ 11:05 #d33d1fc6

Sve defaultno. +:phenom II X4 955be C3 neOC na 3,2GHz -:Cooler Master 692 Advanced i MSI 560Ti

Hladni
20.09.2011. @ 21:03 #d7bb0303

Ako hoces slike sa testa postavi mail u toku noci. Na sadasnjoj sobnoj temperaturi od 24.8 vrednosti su jos i nize. Test upravo radjen. Pozdrav. +:Za Marjana

Dimitrije
21.09.2011. @ 16:03 #0b38d4e6

Kontaktirao sam njihov support jer nisam bio siguran da li ovaj kuler moze da stane na GA-770T-D3L plocu, odgovorili su mi brzo i rekli da bi sve trebalo da bude u redu. Sve pohvale za support :) Narucio sam kuler i jedva ga namestio (malo kuciste, skorela se pasta na stock kuleru). Posle 3 sata namestanja mogu da kazem da sam prezadovoljan. Temperatura je niza za 10-15c, a tisinu koju sam dobio je neprocenjiva vrednost. Zamenio sam AMD Phenom II 955BE 3.2ghz stock kuler.

Lapac
02.10.2011. @ 03:20 #fa4bbf1c

1055T sa 2.8 GHz na 3.7 GHz (za sad) u prime 95 nakon par sati u full loadu nije presao 58 stepeni. Ploca: Asus m5a97 kuciste: NZXT m59 Uz kuler dobijate opremu za montiranje i za AMD i za Intelove procesore, za AMD ne dolazi backplate vec se koristi postojeci. Za izradu kulera se nije stedelo, sve pohvale za kvalitet izrade. Montiranje nije tesko + dobijate sve potrebne komponente za monriranje. Morate obratiti paznju na to da li ce kuler stati u vase kuciste zbog ogromnih dimenzija, u mom slucaju je knap. Sto se tice buke, ona ne postoji, dok me je od stock kulera bolela glava. Prekriva 4 slota za RAM memoriju. Sto se tice odnosa cene i performansi, apsolutno best buy. Sve preporuke za kupovinu ako uspete da ga nadjete. +:Apsolutno sve

milos
14.10.2011. @ 04:18 #17242155

Jel moze ova kuler na 1155 podnozije?

Gapy
17.10.2011. @ 11:44 #9c718fdd

ljudi na koliko bi mogao amd phenom ll 965 da dignem na neku normalu a da se ne greje preko 60c javite mi na koliko ghz max a da ne predje preko 60c i koliko bi trosio struje jer ide sa msi gtx 580 lightning sa 6gb ram ddr3 1800 asus m4a77td pro plocu i napajanje st85f-p i koliko bi bilo idealno da bar malo stane rame uz rame sa svim tim i dali bi ova ploca mogla da izdrzi do nekih 4,0 i ako moze i preko ali da ne ide max 65c javite mi jer sad mi stize grafika pa ja mslim da bi trebao da ga oc i gledam ovaj kuler nje extra po vasem pisanju i je tako javite mi samo do 65c koliko ghz i dal ce skoditi procesoru puno to oc varijanta pozzz +:dobar kuler nema sumnje

Gapy
17.10.2011. @ 11:45 #67f737d3

sta je bolje ovo ili c14 +:i jos nesto

Boki
25.10.2011. @ 19:55 #b43f1a29

@Gapy - Ovo je bolje! @Milos - moze! @Hladni - komentar apsolutno na mestu, slazem se u potpunosti! NHD 14 VREDI SVAKI DINAR!Garant! Meni 955b.e. na leru 24-26c, pod full opterecenjem - 33-35 c! Kad sam ja vagao koji hladnjak za cpu, sa ovim izborom nisam pogresio uopste, bolji i od Prolimatech-a i vecine slicnih, jer za isti novac(poredim sa prolimatech-om) dobijas ovde dva vrh venta - jedan 12cm i drugi 14 cm!Uz prolimatech to moras dokupiti!Na ovaj mozes namontirati jos jedan vent 12 ili 14 cm (ukupno 3 venta!). Ako ne zelite da menjate hladnjake procesora svake godine, kupite NHD14 necete pogresiti!Preporucujem! +:Verovatno jedan od najbopljih vazdushnjaka danas! -:koje mane???????????????????????????????????????????????????????????????

gapy
27.10.2011. @ 01:17 #d383dcb3

onda cu ovaj kupiti ali na koliko da klokujem procesor maximalno a da ne predje 65c javi mi boki jer ide sa gtx 580 msi Lightning i da se ne gusi javi sa ovim kulerom ´koliko maximalno klokovanje a da ne predje 65c i kad je unutra 35c da ne predje to kazem to radi leta da mi radi stabilno ali snacu se ja za neku klimu koja ce da pici samo u njega ali mi javi na koliko ghz max pozzz +:izgleda sve

Capal
27.10.2011. @ 15:11 #c9a5e422

@Lapac- 1055t na 3.8 sa vendetom 2 ide do 57-8c u prajmu... jel si sigurno dobro naneo t pastu? ili ovo cudoviste hladi kao dobra stara vendeta2?!

Lapac
27.10.2011. @ 21:23 #207dc241

@Capal U HW monitoru temeratura na CPU je 58-9 a pojedinacno na jezgrima do 42. Temperature su bile vise zato sto sam digao voltazu iznad potrebne, sada na 1.4V temperature su za 4-5 stepeni nize. Pastu bi trebalo da sam pravilno stavio, provericu nakon sledeceg ciscenja.

Dimitrije
06.11.2011. @ 22:39 #bb36b330

Mora li kod CM 690 Ad. da se vadi matična, ili pločica staje na otvor u kućištu sa bočne strane kod procesora.

Milos
07.11.2011. @ 15:09 #2aac87ab

Da li moze na ovu plocu GIGABYTE GA-990FXA-UD7 Nactua da se ugradi ???

milos
07.11.2011. @ 18:25 #7be959a3

na njihovom sajtu pise da podrzava AM3+ socket. ja ga koristim na lga1366 i cuo sam da salju dodatni deo ako kupis npr novu lga2011 plocu a vec imas ovaj kuler. poz

milos
07.11.2011. @ 21:57 #7d183cbb

Ovo lga 1366 to je podnozje samo za intel procesore, a posto mene intel ne zanima ocu samo amd posto mi nekako bolji nego intel nemam pojma ni ja zasto ali ok. pitam samo da li moze nekako da se ubudzi u plocu koju sam naveo dole ... hvala unapred :) +:Ponovo da pitam za plocu :D

milos
07.11.2011. @ 22:20 #938c0820

Ovo lga 1366 to je podnozje samo za intel procesore, a posto mene intel ne zanima ocu samo amd posto mi nekako bolji nego intel nemam pojma ni ja zasto ali ok. pitam samo da li moze nekako da se ubudzi u plocu koju sam naveo dole ... hvala unapred :) +:Ponovo da pitam za plocu :D

Milos
07.11.2011. @ 22:25 #4d3cb3bc

Mene zanima da li ovaj cooler nactua moze da se namontira na ovu plocu GIGABYTE GA-990FXA-UD7. Nactua podrzava AMD2-AM2+ i AM3 A maticna podrzava AM3+ sad me to buni da li moze da se stavi ovaj cooler na maticnu, svuda sam gledao da nadjem neki cooler sa AM3+ ali nisam nasao ni 1 cooler za CPU sa AM3+ socketom samo sa AM3..... +:Malo da pojasnim :D :D

milos
08.11.2011. @ 00:22 #5f62e97a

idi na njihov sajt i sam procitaj sta pise. bas ovaj kuler podrzava am3+ socket, tako su sami napisali ali ne znam iz iskustva jer ga koristim na intelu jer ne volim amd... +:ponovo da odgovorim

Milos
08.11.2011. @ 13:40 #f1d6ba0d

Hvala video sam podrzava AM2-AM2+ i AM3, AM3+ i FM1 sockete :D :D

Shomy
02.12.2011. @ 20:57 #6b7f1189

Dobar je ali zasto ima max 1300rpm?!? Ok je za ovaj fan od 14cm (1200rpm) ali zasto je ovaj od 12cm max 1300rpm?!?

dragan
18.12.2011. @ 20:11 #d22f4022

da li ovo moze da stane u nzxt kuciste phantom? posrto imam gore 2 ventilatora i jedaan sa strane

Zoran
24.12.2011. @ 15:40 #ffaa15e4

Hocu da znam da li moze da stane u kucistu HAF 912 pozdrav +:neznam -:neznam

milos
25.12.2011. @ 18:08 #9b21c0a6

moze sigurno, ja ga koristim u HAF-u 922... procitaj dimenzije kulera pa mozes i sam da izmeris koliko imas prostora u kucistu oko CPU-a... pritom mozes i da rotiras kuler kako hoces... jedino moze da ti pravi problem ako imas ''visoke'' module memorije...

Zoran
26.12.2011. @ 11:56 #3983f6e2

epa jeste imam hiperx visoke 2x2 i imam maticnu maximus 2 gene pozz +:neznam -:neznam

milos
26.12.2011. @ 20:41 #e2f1da9b

raspitaj se onda jos malo pre nego sto kupis, ipak su normalni ''kratki'' moduli bolji... posto imas 4 slota prebaci na zadnja dva a prvi i drugi neka ostanu prazni jer ce ih pokriti noctua... mozda ces tako izgubiti i dual-channel... kod mene je pokrila 4 slota a 2 su slobodna posto sam je montirao horizontalno. ako je namestis vertikalno uzece ti 1-2 slota manje... nadam se da sam bio malo od pomoci...

acep
03.01.2012. @ 22:10 #b5123678

sta mislite da li moze da hladi i5 2500k oc na 4,5 nemam bas ovoliko para a i razmisljam o NOCTUA NH-U12PSE2 sta mislite i o njoj????

Zli
18.01.2012. @ 13:25 #beee4415

Moze, ja ga hladim oc i na idle mi je 22c, u radi ne prelazi 35... Ozbiljan kuler cak i za takvu klokovanu zverku, neces pogresiti.

milos
18.01.2012. @ 23:36 #3d358605

izmerio sam kuciste i ima da viri 5mm :( jel imaju da se kupe neka siroka vrata il nesto

acep
19.01.2012. @ 18:08 #2a283e66

nisam te razumeo imas NH-U12PSE2 ili ovu NH-D14 ?

djordje
20.01.2012. @ 15:50 #a9ce50ed

Pre njega sam imao hyper tx2, temeratrura na max load kad startujem prime95 je bila 60-2 stepena. Zatim sam stavio d-14 , ostavio ista pedesavanja , ista sobna temp, i temp nije prelazila 40, izmedju 38-40 se kretala. Tako da se meni licno isplatilo. Sada sam podigao q6600 na 3.8ghz i napon na 1.587v i ne prelazi 48-9 stepeni , sto je fenomenalno. Svaka preporuka. Odusevljem sam performansama ovog hladnjaka. Definotivno se isplati za OC +:fenomenalan , 20 stepeni bolje hladi nego cooler master hyper tx2 -:isplati se samo za extremni overclock

cm
04.02.2012. @ 14:07 #67ec4162

Može li da stane u Cooler Master Elite 332?

Zli
04.02.2012. @ 15:49 #84d33913

NH-D14

Rope
05.02.2012. @ 03:24 #2b632d7d

moze li ovaj cooler na socket 1155 ? hteo bih da ga stavim na I7 2600K +:pitanje -:pitanje

qq
05.02.2012. @ 17:24 #b927a484

Naravno da moze nh0d14 na socket 1155 jer je raspored rupica isti kao ma 1156 , imam doticni kuler i montiran je na p8p67 evo plocu .) -:grromada

koce
17.02.2012. @ 13:40 #8ca3484f

Koji je bolji ovaj ili nh-c14 Hvala unapred

Davor
17.02.2012. @ 13:58 #f2dee5d4

Bolji je ovaj, nh-c14 se uzima ako ovaj ne moze da stane u kuciste. Inace ce ga verovatno biti za koju nedelju ponovo u maloprodajama...

koce
17.02.2012. @ 14:15 #8e5c238b

bi li mogo ovaj da stane na msi 880gms-e35 i u kuciste frontier bos 06a.Dubina je 18cm....hvala unapred

acep
18.02.2012. @ 16:19 #4a5418a7

podesavanje brzine kulera je automatski ili manuelno?

koce
19.02.2012. @ 10:35 #fec313c3

Staje li u thermaltake v3 ili v4...hvala unapred +:pitanje

Gapy
19.02.2012. @ 20:52 #3fa85b53

ljudi sutra ga kupujem i recite mi koliko bi mogao da klokujem amd 965BE sada je na default 3,4ghz u kucistu SILVERSTONE Raven RV03B-WA radi na stock kuleru i 51c u fulu sa ovim kulerom da ne predje 60c ni u vrelim danima a da klok bude maximalan neko ko je vec imao iskustva molim brz odgovor Hvala unapred

hexacore
20.02.2012. @ 10:32 #76981ad3

Gapy moci ces da ga kloknes na 4.0GHz ako je stabilan... ja sam imao i7 950 i radio je na 4.0GHz sa temp na leru oko 40C a u najzahtevnijim igrama isao do 55-60 (nisam vrteo linx)... skoro sam uzeo i7 970 koji ne planiram za sada da klokujem i radi mi u turbo rezimu na 3.33GHz i na leru belezi 27C a u fullu ide do 40-45C... mada verovatno nije merodavno sto ovo pisem jer imamo skroz razlicite sockete i platforme al rekoh aj i ja da napisem nesto;)

lazar
20.02.2012. @ 18:06 #36d8c1b4

Moze li ovaj cooler u thermaltake v3 ili v4 +:pitanje

lazar
20.02.2012. @ 18:19 #010335b0

Moze li ovaj cooler u thermaltake v3 ili v4 +:pitanje

Dimitrije
15.03.2012. @ 12:16 #7c3c7291

Imam Thermaltake v4 i stalo je perfektno, u milimetar :) Naravno savetovao bih ti da ti to malo premeris ali trebalo bi da moze. Nemoj me drzati za rec :)

Pero
19.03.2012. @ 19:26 #3cdd23a9

Ljudi ovaj cooler kida !!! I7 2600k na 4.5 GHz od 48-52 c max full , na leru 27-32 c

Nesha
01.04.2012. @ 00:32 #7d117e83

Da li moze ovak cooler na AM3+ soket? +:PITANJE

@nesha
02.04.2012. @ 09:49 #c74b727c

Model : NH-D14 LGA775/1156/1366/AM2/AM2+/AM3 :D

Nesha
02.04.2012. @ 12:58 #206dcfac

Znaci ni jedan noctuin coole ne moze na AM3+ soket...Steta....

Marko
02.04.2012. @ 20:59 #79374a6e

I ja planiram da ga kupim sine isto ti je am2 am2+ am3 am3+ :DDD moze be

Nesha
05.04.2012. @ 15:08 #e0d9b316

Tenks brate...Cimo sam se da nece moci...Ufff...Sutra ga kupujem XD

Srki
05.04.2012. @ 16:04 #99871578

Moze li ovo chudo u HAF-a 912 da stane? klokno bih moj 955BE na 3.8+ Mhz -:Ruzno izgleda

kapetan
07.04.2012. @ 19:22 #e422f3a0

@ Srki onda uzmi CM 212+ moze i vise od 3.8

Vladimir
08.04.2012. @ 20:31 #5d47c9e8

Ja sa Venedetom drzim na 4.2 i radi bez problema,toliko sam uspeo da poteram 955b bez dizanja napona,temp. je bila 60-61 u full opterecenju,iskreno to je podnosljivo ali ipak zelim manje temp. i planiram da prodam venedetu i da uzmem ovo cudo i budem miran na duzi period kao sto sam bio i sa cuvenom Venedetom ...na 4.3 je radio neko kratko vreme test i puko je msm restart...samo iskreno razmisljam da uzmem ovo cudo jer za veci klok treba i nemojte se zavaravati i uzimati dzabe nista ispod ako zelite veliki klok i da budete na duzi period mirni...a da li je ruzno ili ne zar je to bitno,bitno da ladi ;)

smajser
13.04.2012. @ 09:46 #a92f862a

+ -,to mora da si sa ukljucenom klimom testirao,nema sansen i7 2600k na 4,5ghz max 52c,cak ni Phanteks trenutno najbolji vazdusni cooler postici takve performanse...

spider
16.04.2012. @ 14:29 #3c44addb

ljudi gde ima da se kupi ovo cudo ??? prevrnuo sam ceo internet i zvao 50 radnji , nema nigde !!!! pomagajte !!

Toti
22.04.2012. @ 14:30 #63eb4a27

Mene su mescima lagali da treba da stigne u svakoj radnji koju sam zvao,tako da se ne nadate nicemu...nasao sam preko grane za 70e i 6 god. garancije

koce
25.04.2012. @ 23:58 #597069bd

moze li ovo cudo u Thermaltake V6 be

Marjan
05.05.2012. @ 23:34 #1011d4ac

Imam ga godinu dana, sve pohvale. Oni koji imaju dvoumljenja oko montiranja u kuciste ovaj hladnjak za cpu je stao u moje Cooler Master Centurion 5 II koje je veoma malih dimenzija ali vrhunskog kvaliteta. DimenzijeSU : 202 x 440 x 485 mm

Str1der
09.05.2012. @ 16:15 #f42d7480

Hoce li neko da uveze vise Noctua kulere,u cemu je stvar???Jel su nam toliko retardirane radnje,ili samo ljudi koji ih drze???Leto stize,a najbolji kuler na trzistu nema da se kupi u Srbiji.FFS.

Toti
11.05.2012. @ 01:13 #b0759617

Eeee druze moj ja cekam vec 3 meseca i lazu me u svakoj radnji sad ce :D ...sad su izasla jos 2 bolja kulera od Noctue ove,imas Phanteks koji je oko 90e gore i u rangu cenovnog Noctue Termalright novi SB-E 70e gore i za sada je najbolji tako barem kazu testovi...bas sam danas gledao na ebay-u i planiram da ga uzmem mislim na Termalright sb-e i recicu drugaru da mi ga pazari i posalje....bruka da nema nigde vec mesecima neki bolji kuler nigde -:Str1der

Toti
20.06.2012. @ 19:36 #30209f4d

Sad kada je stigla Noctu-a konacno kod nas posle 5 meseci,ja sam lepo uzeo novi Thermalright Silwer Arrow SB-E,naravno iz inostranstva :D

drica
21.06.2012. @ 00:24 #60ec397c

ima li sile da ova bebica stane u coolermaster elite 332?

Gagi
23.06.2012. @ 04:30 #443bd4a0

Nije mi jasno jel moze na 1155 soket? Na fabrickom sajtu pise da moze, a ovde nije naznacen. Da nije stamparska greska.... +:sjajan kuler -:malo ruzan

Zli
24.06.2012. @ 14:44 #f8ce7a03

Moze.

Predrag
26.06.2012. @ 00:57 #e870e786

Pljucnuo sam lovu ali ne zalim. Ovo je prava stvar +:sjajan performer -:glomazan

n.n.
28.06.2012. @ 08:25 #c4d1b89c

@drica, slaba vajda da ce stati u to kuciste ipak premeri imas li 163mm prostora za hladnjak posto je ovaj 160mm visok.

Mr. X
03.07.2012. @ 11:02 #08fb8ac9

Na mnogobrojnim testovima je postavio najbolje rezultate u odnosu na ostala vazdusna hladjenja, a i bolji je od svih vodenih hladjenja OSIM od "Corsair H100" koji je "za dlaku" bolji. Samo kada bi to malo ulepsali i kada bi kuler bio crne boje! +:Performanse, jedan od najboljih, a mozda i najbolje hladjenje -:izgled

milos
05.07.2012. @ 15:03 #1e08f721

moze li ovo da stane u Thermaltake Element G??

Raspad_Sistema
20.07.2012. @ 17:20 #a3a6f46a

@Mr.X pa zavisi na 4.8 clok intelu on je losiji za 1 C od Cor 100 ali zato je tisi za 40 DC od njega.Mislim da je vecini bitnije da ima tisu stvar nego za taj 1C pride ako se doda da je jeftiniji jos i za 40-45 evra onda totalnu prednost dajem Noctui.

pedja
29.07.2012. @ 02:13 #6f946b08

Imam AMD Phenom II X4 940 black edition i klokovao sam ga na 3.6ghz,naravno sad mi fabricki kuler jace radi i cuje se ali odrazava temp 52-55 u idle rezimu.Planiram da klokujem na 4 ghz ovaj procesor ali me zanima koliko bi ova noctua spustila temp jos ili odrzavala? Imam kuciste thermaltake element v trebalo bi da stane bez problema ovaj kuler unutra jel tako? :)) +:brz odgovor plzzz

kako God
29.07.2012. @ 20:21 #20a936fd

@pedja uzmi slobodno ovo i neces se pokajati jer ti kod ovog trenutni clok nebi smeo preci 42c ako ne i manje. Sto se tice stajanja u kuciste to mozes da pitas i prodavca posto moraju imati te podatke ali mislim da staje i bez guglanja :))

pedja
31.07.2012. @ 00:22 #9270b9d4

Nesto sam utanjio finansijski zanima me ovaj drugi kuler cooler master 612s stavio bi i drugi kuler na drugu stranu i imao push-pull sistem jel bi i on zavrsio posao isto? +:hvala brate -:imam jos jedno pitanje :))

kako God
31.07.2012. @ 20:19 #21dd4318

@pedja Moj ti je savet da ako nemas trenutno a mislis da ces ih imati kasnije za mesec dva da ostanes na istoj varijanti jer mnogi koj imaju kvalitetne kulere nemenjaju ih i po par godina samo ih prebacuju iz kompa u komp. Ovo ti pricam jer vidim da oces da ga clokujes do max granica a da neces uopste onda bi ti i 212+,evo vrsili posao.

pedja
01.08.2012. @ 10:28 #70524114

@ kako god hvala puno na brzom i iskrenim savetima +:extra je -:kao i cena

znj
13.08.2012. @ 10:48 #97899985

koji je bolji,ovaj ili nh c14?

Lapac
30.08.2012. @ 15:35 #98d60b22

Imam ovaj kuler skoro godinu dana vec sa 1055t. Overclock sa 2.8 na 3.5 i ovog leta (svi znamo koje su temperature bile) na max opterecenju do 44 stepeni je isao najvise, dok zimi tesko da predje 25 stepeni. Da li je bolji od c14 ne znam, ali sve jedno je odlican i niko se nece pokajati ako ga uzme. Ako vam je estetika bitnija od kvaliteta, gledate u pogresnog proizvodjaca. Mene su osvojili cim sam otvorio kutiju i uzeo kuler u ruke, tako da nisam ni sumnjao a evo, ispostavilo se da nemam u sta i da sumnjam. Cena mozda jeste visoka, ali definitivno se isplati jer ovaj kuler vredi svaku paru koju date.

Gamer
10.09.2012. @ 21:50 #f567defb

Na kojoj ploci si ga overklokovo ?

Toti
30.09.2012. @ 14:22 #c19abdfa

Stvarno kada citam necije komentare prosto se iscepam od smeha :D ... Cuj 44 stepena leti i 25 zimi :D .... Verovatno ti je klima ukljucena i leti i zimi :D pa si komp stavio direktno ispod klime...znaci nemam reci...Ko se imalo razume shvatice koliko su to nebuloze...koja ti je sobna temperatura,kako ako je napolju 40 kod tebe bude klokovani proc. Temp. Max 44 xaxa strasno :D ...a ne mogu vise da dajem komentar crko sam od smeha +:odlican

Djuro
05.11.2012. @ 20:55 #69ec1c84

Toti pusti coveka nego mu reci da taj famozni 1055t treba da offsetuje za 12c-15c da bi dobio realnu temperaturu jer senzor laze. Znaci leti oko 60c,zimi oko 40c. Imao sam cpu i znam kakav je vreo a i tdp mu je 125w a klokovan tek uuuu...

Dimke
09.11.2012. @ 23:53 #4025117f

Kuler je zaista najbolji, tu nema dileme toliko je dobar da je cak bolji od nekih combo all in 1 wodenih hladjenja...no mana ovog kulera da bi sve to radilo kako treba je ta sto moras imati TOP case, kuciste, znaci negine ti 100 evra troska jer u suprotnom ovaj kuler nece dati 100% hladjenja...Treba paziti i na ram jer je mnogo sirok...glomazan kuler...sve u svemu opravdava svaki evro!!!

Toti
23.11.2012. @ 13:05 #e7aae92f

Djuki neznam brate sta da napisem vise kada je covek sam napisao da nezna nista :D ... Nisam neki profesionalac ali drugar koji duze vreme ima ovaj kuler je przadovoljan...inace je veliki ljubitelj kloka i u pcaxe timu je to znam...e sad on ima intel koji se manje greje,ja imam 955 i uzeo sam skoro najnovije od Thermalrighta Silwer Arow SB-E ali iskreno nisam bas pratio temp.tacnije odnos sobne i sa tim novim kulerom...ali eto uskoro cu i to proveriti pa ovde i napisati...jedino sto nisam nikako bio zadovoljan to je sto je podnozje kulera bilo strasno krivo i debelo smirglanje je palo i jos uvek nije 100% pravo ali vise nisam imao zivaca...Ali je nerealno pricati da je sobna i temp.proca.maltene ista...to je nemoguce...

Dimke
26.11.2012. @ 14:12 #91fb8645

Nemoguce je da je ambijentalna temp ista kao i temp na procesoru...znaci kada se zeli izracunati kolika je to temp vaseg CPU -a uradite sledece... Izmerite temp vase sobe, zatim odradite neki stres test za CPU u 100% load, od te temperature oduzmete ambijentalnu tj temp vase sobe i dobijete Delta temperaturu tj temperaturu vaseg CPU-a, vrlo prosto poz!

Lapac
04.12.2012. @ 11:35 #34344af2

m5a97

Lapac
04.12.2012. @ 11:46 #a2326fd6

Nemam klimu (na žalost) a očitavanja koristim sa HW Monitor-a. Naravno da je sobna temperatura niža leti a viša zimi, u odnosnu na spoljašnju, ne kažem da je kod mene u sobi bilo 40 stepeni.... ali računaj da je soba bez klime, nisam merio sobnu, ali kada je budem izmerio, rado ću podeliti rezultate ovde.

dix
16.12.2012. @ 19:50 #28e9e0e4

moze li ovo da stane u termaltake docker kuciste?

evo juce kupio
10.01.2013. @ 23:22 #cb985cee

Imam Phenom II x4 965 proc kome je prosecna temperatura bila u AMD OverDrive i HWMonitor oko 39-41 c a pod opterecenjem i do 61 c bez O.C. Sad sa ovim kulerom uz TurboV EVO sam mu dao Extreme Tuning i on mi je stavio 4.1 Ghz a min. temp. na ovim programima mi nije pokazao peko 24 c cak u jednom trenutku mi je i bila 21 c. Max. temp u Far Cry3 i Battlefield 3 nije presla 49 c. Sad iskreno slabo se razumem u programe i neznam koliko su ovi programi precizni za temp ali ipak mislim da nemogu preterano da grese.

toti
16.01.2013. @ 08:39 #0018e283

Samo da kazem svima koji postavljaju svoje temp.da prvo stave sobnu temp.na koju je radjen test pa onda temperature!!! I sto je rekao Dimke test 100% load pa postavite temp. Bunite ljude kada napisete 21 stepen a nema sobne,a koliko ja znam testovi se rade sa sobnom do nekih 24 stepena. Tako da je kao sto je Dimke rekao nemoguce da temp.sobna i proc.budu identicne razlika je sigurno najmanje od 5-7 stepeni

uroskm
11.02.2013. @ 18:47 #304c9c26

Da li moze da se menjaju ovi njihovi default cooler i recimo da se stave neki Cooler masterovi Led cooleri. +:Extra cooler

Goran
13.02.2013. @ 21:00 #1b777160

@ uroskm Moze, ja sam stavio druge ventove. +:Odlican

Bojan
17.02.2013. @ 17:40 #fbc911f9

TDP procesora: 140W; Sobna temperatura: 20-21 C; Idle: 29-30 C; Max: ~47. Samo je 14-ica zakacena u sredini i radi sa redukovanim obrtajima od 900 rpm. Imam ga vec 2 godine.

...
19.02.2013. @ 00:05 #24ae900f

@uroskm Sto bi menjao njegove coolere kad Noctua pravi mozda i najbolje coolere na svetu,jeste da su ruzni ali su zato suvi kvalitet :D

Ziro Kul
27.02.2013. @ 13:59 #c1d1e3e8

Imam cooler master haf 912+, gigabyte GA-970A-D3 maticnu, kingston hyperx 1600 Mhz i AMD FX 6100, interesuje me da li moze ovaj kuler da stane u ovo kuciste i da li kompatibilan sa ovim ram-om?? hvala unapred :) :) -:Cool izgled

Ilija
11.03.2013. @ 21:50 #b572a093

Zanima me dali bi ovaj kuler bio dovoljan da hladi sledeci procesor i konfoguraciju: Procesor:Amd a series 8 jezgra plus turbo. Grafika:Nvidia gtx680 Ram 32gb-a kingston hiperx blu Ploca As rock do 64gb Ssd 120gb-a + Hitachi 2tb pisite vase misljenje dali bi ovaj kuler bio dovoljno jak da odrzi dobro temperaturu na ovu jacinu konfoguracije. i dali moze da stane u kuciste Raidmax black Storm

Ilija
11.03.2013. @ 22:28 #517b2080

Dali na ovaj kuler moze da se postave 2 ventilatora Excalibur colerMaster umesto ovih default?hvala na odgovorima unapred. +:pitanje

Jovan
12.03.2013. @ 04:15 #7e4bc313

Ne znam zasto bi to radio? Verovatno moze ali je glupo. Ako mislis da bi bolje radio sa ta 2 ventilatora, onda trazi drugi kuler...

Jovan
12.03.2013. @ 04:19 #38adbef1

Kako ne bi stalo covece. Kuciste ti je 23 cm siroko a ovaj kuler 16cm. +:Ziro Kul

boki
12.03.2013. @ 09:48 #8b66a479

Da li bi ovaj kuler stao u NZXT Guardian 921(bez kulera na stranici)?

Sasa
15.03.2013. @ 01:37 #98351465

Savrsenstvo bez mane, nije ni cudo sto je najbolji cooler... Nikad vise Fan ili CPU Cooler osim Noctue! Dusu uzimam mom 965BE sa njim. :D

Dejan
10.04.2013. @ 14:31 #052e7c6d

ja mogu da kazem samo da nisam uspio da ugrijem moj 2600k preko 56 stepeni i to radi na 4.4 GHz evo godinu ipo gura bez greske. a ovo sto pisu dolje da mu je ista temp procesora i sobne to nema sanse moje je iskustvo 7-10 stepeni vise od sobne. CSS na def 3.4 GHz 38-42 temp kako kad, 4.4 GHz 45-55 max i to 55 ako je bas toplo u prostoriji. Jednostavno odlican kuler ! ovaj sto pise da bi stavio neke kuler master ventilatore to nema smisla zasto da mijenjas ove kad se jednostavno ne cuju i plus odlican kvalitet !? +:kvalitet

Mladen
18.05.2013. @ 20:09 #518e8936

Da li ispod ovog coolera moze da stane memorija iz Kingstonove beast serije ?

drNesh
26.05.2013. @ 13:27 #5a97a0ed

Nemogu da stanu memorije sa visokim hladnjacima.

daki
28.05.2013. @ 16:58 #5b5aa8ac

el moze ovaj kuler na fm2 procesor amd a10 5800 i da li e mozda previshe za njega?

Bojan
30.05.2013. @ 15:39 #6f026297

Pored toga sto nema kontrolu obrtaja vec 2 adaptera nema ni jednog zamerka, Cooler je stao u SIlencio 550 kuciste tako sto sam morao da odsecem sundjer sa strane, Nema konflikata sa Kingston memorijom Hyper X beast. Uostalom na njihovom sajtu postoji spisak podrzanih memorija svih proizvodjaca. Cool je i metalni badge koji dolazi u pakovanju . Pravi kvalitet nema sta +:extremno dobro hladi -:nema automatsku kontrolu obrtaja

Zikica
07.06.2013. @ 04:37 #3e585197

@Sasa Ti definitivno nisi racionalan, na CPU koji kosta 100E stavljas cincilator od 65E... pa bolje da si odmah uzeo neki i5 sa fabrickim hladnjakom... definitivno nikad necu razumeti ljude koji kupe jeftin CPU a onda ga budze i na kraju im to ispadne skuplje nego da su odmah isli na adekvatnu varijantu... +:A lepa li hladnjaka... -:A skupa li hladnjaka...

Brija
08.06.2013. @ 02:41 #f1a8e559

Zikica, daj ne bulazni. Ovaj kuler i fx8320 izadju 200e, opusteno ide na 4.6-7, i jede 3770k kamoli 3570k sa njihovim default hladnjacima sa kojima ne mozes hladiti te sporete od procesora. Eto cisto edukativan post da znas da ubuduce ne kakis gde stignes. +:Najbolje vazdusno resenje

Raiden
23.06.2013. @ 13:57 #95a2060e

off @Brija Postoje testovi na netu izmedju amd i intel cpu-a Ljudi ce sami videti razliku ne mora niko da im govori ko kog jede. Intel je intel, a amd je cpu za decje kopjutere. Jeftine i za igrice. Uostalom ko se malo razume nece staviti box kuler na intel procesore nove generacije. Prosto se tako prodaju. A noctua je vrhunski kuler i ti kuleri poput fanteksa i noctue koji su high end hladnjaci, bolje hlade od mnogih vodenih hladnjaka sem ako se tecno hladjenje ne moduje, ali za to treba vise para... Poz!

Goran
08.07.2013. @ 16:10 #adbf9166

Da li moze sa ovom memorijom da se instalira??? +:Da li moze sa Kingston HyperX Beast -:Da li moze sa Kingston HyperX Beast

Zippo
14.07.2013. @ 12:19 #d11a7ae8

Po ovoj dnevnoj vrucini drzi AMD FX 8350 na 4.52Ghz sa 1.396v u Prime95 Large FFT na 64 celziusa soket i 52 jezgro...Veoma sam impresioniran...Da napomenem da imam kuciste provetreno sa ventilatorima...Sto se tice kingston HyperX Beast, na Asus Sabertooth 990fx R2.0 ploci pasuje bez problema samo prednji 12cm ventilator mora da se malcice podigne na kuleru i pase ko du.e na nosu :).. +:Vrhunski kuler -:Apsolutno nista

Dule
09.08.2013. @ 00:38 #1bbe0a72

Jedno pitanje koja ram memorija moze da stane na maticnu plocu MSI Z77A-G45 a da nesmeta ovaj kuler

Dule
09.08.2013. @ 00:38 #75afb549

Jedno pitanje koja ram memorija moze da stane na maticnu plocu MSI Z77A-G45 a da nesmeta ovaj kuler

Marjan
18.08.2013. @ 21:04 #2dbcf6c4

pozdrav imam x6 1090T BE nije klokovan. Uslovi u kojima mi pc radi su sledeci nemam klimu u sobi a temberatura u sobi je leti uvek oko 28-32 stepena. Da li mi ovaj kuler moze dosta da smanji temperaturu (od prilike koliko?) i buku u odnosu na stock cooler. stock se konstantno vrti na 4500-5300 obtraja. Hvala

Rade
20.08.2013. @ 23:34 #e7d901c1

hladnja bi trebao da bude necujan , otprilike 1000 rpmi da ne predje vise od 45 stepeni . +:Marjan

Ljubo
27.09.2013. @ 19:00 #0a3f691f

Da li ovaj kuler moze na socket 1155 , procesor mi je INTEL i5 2500K, sta mislite, jer bi ga lepo ohladio ??? :) Uz neki blagi clock

Ivan
29.09.2013. @ 20:39 #f603b826

Ovo je odlican kuler koji dolazi iz kompanije koja bukvalno nije imala do dana danasnjeg los proizvod. Sto se tice vazdusnih kulera ovo je najbolje sto se moze kupiti, bolje performanse nudi samo vodeno hladjenje. Sam kuler je ogroman(ne u visini, vecina kucista nece imati po tom pogledu problema), ventilatori na njemu se mogu zameniti ako se zeli(inace su veoma tihi i ne cuju se skoro nista). Ima problema sa visokoprofilnom memorijom, iz jednostavnog razloga sto zbog svoje velicine prekriva takodje i memorijske module. Moj Intel 4770k sa ovim kulerom je obicno ohadjen na 32 stepena, a pri opterecenje ne prelazi 40, pri cemu se ventilatori okrecu izmedju 250-450 rpm. +:Dobre performanse, kompatibilnost -:Ima problem sa visokoprofilnom memorijom

Ivan
29.09.2013. @ 20:54 #d05a104d

@Ljubo Nce imati nikakvih problema da ohladi tvo 2500K(overklokovan ili ne), i kompatibilan je sa (Intel: 775, 1156, 1155, 2011 i 1150) i (AMD: AM2, AM3, AM3+), takodje treba da znas da Noctua ima polisu dozivotne podrzke, znaci ako hoces svoj stari Noctua kuler da koristis na novom podnozju, oni ti(naravno ako registrujes svoj proizvod na sajtu) besplatno salju monting kit koji tri omogucava da namestis kuler bez problema.

Rade
22.12.2013. @ 10:58 #d1b57ee4

Ivane na tih 250 do 450 obrtaja, nebi se culi nista! Jedino ako si zaboravio da stavis 1 ispred.

Dejo
17.01.2014. @ 20:25 #6bd401d5

ljudi ne tripuj te se da ce smetati memoriji ! kuler okrenut prema memoriji se moze spustati i podizati prosto tako da sve memorije mogu doci u obzir. Sve naj naj za kuler imam ga vec 3 godine . Aj sto hladi dobro nego se maltene necuje uopste . Moja preporuka svima !!! P.S Jeste malo skup ali ce vam trajati najmanje 10 god a mozda i vise jer je kvalitet u pitanju. +:EXTRA EXTRA READ ALL ABOUT IT !

GospodarSveta
01.04.2014. @ 14:24 #b6df86b1

Koliko je dobar nemam reci, sa ovim NF-F12icama, jako tih. ekstra je! +:Nema sta, najtisi, najbolji vazdusni kuler na trzistu

Aca
05.04.2014. @ 11:36 #567a9945

Niti je najtisi, niti je najbolji... sto nije ni cudno, s obzirom kada je predstavljen i da mu se uveliko sprema naslednik. Informisi se malo pre odvaljivanja.

stefan
12.04.2014. @ 16:18 #904d745c

Da li moze da stane na maticnu plocu msi z77 mpower

ACKO
07.07.2014. @ 16:19 #0fe477e2

Da li staje u kuciste Fractal Desing Core 3000?

Coda
25.07.2014. @ 18:08 #f618eb95

Uzeo sam skoro ovaj kuler, prelazak sa box-a na ovo je neverovatna stvar, sa low noise kablom jedva da se cuje i to samo uvece a sa super low noise adapterom je situacija jos bolja. Moj Intel 3570k , na default klokovima drzi na 33c i to po ovim vrucinama a kad je pod punim opterecenjem ne moze da predje 50c. Kada ga klokujem na 4,6 GHZ onda je u idle temperatura oko 42-3c a pod punim opterecenjem nije presao 82c. Zaista dobar kuler i svakome ko moze da ga priusti bih ga preporucio. +:Temperature, tih -:Za sad nista

Dimke
09.09.2014. @ 08:14 #1d4a75fc

Dakle ljudi vidim da ima dosta onih koji neznaju o ovom kuleru samo da napomenem na youtube imate 10 tine testova montaza ram clearance itd itd...Moj savet vrlo kratko ko oce da zaista dobro prodje sa ovim kulerom mora da ima. Savrseno provetreno i veliko kuciste. Druga stvar prednji kuler FIZICKI BLOKIRA PRVA 2 SLOTA RAM MEMORIJE kako za amd tako i za intel, znaci mora se imati low profil ram memorija high profil ide u visinu do 7 cm sto je nemoguce za instalirati, sto se tice perfomansi sjajne ali kao sto vec neko rece nadolazi naslednik...sto se tice cene opravdana! +:ovo je mnogo dobar kuler -:dimenzije, memory space

Redakcija
09.05.2016. @ 22:08 #aa1e4524

Zna li neko da li ovaj kuler moze da stane u kuciste MS Industrial Falcon

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan