logo
Bojan

Noctua NH-U9B SE2 LGA1366/1156/775/AM2/AM2+/AM3

19.10.2010. @ 13:56   #Komentar #Hladnjak #Noctua

Kuler je fantastican!!! Izuzetno tih, i to na 1600 obrtaja, a može da se smanji na 1300 i 1000. Pre njega sam imao Intel-ov fabricki kuler, koji je na idle drža temperaturu preko 40stepeni, a u full load preko 80, čak je dolazio i do 90 u posebnim situacijama. Sa ovim Noctua kulerom temperatura na idle je 19 stepeni iako je ambijetalna 16, a full load je max 35 stepeni. Kada sam overklokovao procesor sa 2.66 na 3.2 idle je 20, a full load je 39 stepeni. Očitavanja su tačna, mereno više pita na više različitih načina. Ja sam oduševljen.

33 komentara

aca
03.12.2010. @ 01:05 #a9d1389f

Kuler ie ludilo. Svaka cast proizvodjacu. Procesor i5 760 bez klokovanja drzi na 30 stepeni c.Sa klokom oko 45

a
28.12.2010. @ 09:50 #9a0af848

koje je velicine ovaj cooler hteo bih na gigabajtovu plocu imali problema oko velicine

aca
03.01.2011. @ 23:31 #5ac2f0dc

I ja imam gigabajtovu plocu staje bez problema. jedino sto sam morao ram da prebacim na druga dva slota jer imam kingston sa onim "visokim" hladnjacima.Inace sve ostalo je ok cak mislim da ne bi bilo problema sa obicnom "niskom"memorijom.

Dragonik
21.01.2011. @ 14:30 #3e68b9f7

Da li se ovaj cooler isporucuje sa jednim ili 2 fabricka ventilatora????? +:pitanje

aca
24.01.2011. @ 16:28 #d672ca8b

sa dva komada

Zwrk
20.02.2011. @ 22:42 #01dd0f04

a na koliko si stavio klok Aco.planiram da ga uzmem

aca
21.02.2011. @ 22:55 #060bd761

pa memoriju sam digao na 2000 mhz odradio podesavanje u biosu i tada je radio na 45 c a inace kada je magistrala na 1333 temp je oko 27-28 c. svakako neces pogresiti . svima topla preporuka

Zwrk
23.02.2011. @ 10:04 #73be3a60

Juce sam ugradio ovaj cooler i veoma sam ponosan njegov vlasnik!Ne da hladi nego suuusi!!!!!!!!! a ne cuje se uopste Austrijanci su ga izmislili svaka im cast!!! veoma se lepo uklopio na mojoj Asus P7P55D-E maticnoj ploci ,RAM mi je kingstone DDR3 Limited edition black na 1600Mhz,proc. mi je quad core I5-760 po defaultu radi na 2.8Ghz ali ja sam preko turboV overklok programa digao na celih 3.9Ghz jer nisam vest preko BIOSA i temperatura je smesnaaaa 45stepeni BAS KAO KOD TEBE ACO!!!i ja ti verujem svee!! i ja svima HLADNO REORUCUJEM OVU SILU OD COOLERA!!!!!!Jer pored ovog coolera procesor ima da se smrzne he he +:za Acu majstora!!!! COOLER JE UBICA!!! -:nikakve zamerke nemam

Zvonko
06.06.2011. @ 13:04 #e0bc9116

Da li ovj kulrer pase i da li moze da ohladi AMD Phenom 2 3 Ghz ?

zwrk
15.06.2011. @ 09:01 #34913439

naravno da moze :) samo proveri koji socket je tvoj Phenom 2 jer nisi detaljno napisao model koji ti imas. Inace ova noctua od AMD-a podrzava AM2,AM2+ i AM3 +:za Zvonka

Srki
29.06.2011. @ 20:52 #ce19c838

12 stepeni skinuo sa AMD 965be u full load-u

n/a
07.07.2011. @ 21:51 #24baa7c7

Vec 2 godine hladi i7-920 overklokovan sa 2.66 na 4.0 i na full load-u CPU nikako ne ide preko 40*C, cak ni pri visednevnim renderima. Da, ne cuje se :D +:Tih, hladi kao blesav -:Nista posebno

Mr.X
16.07.2011. @ 16:38 #8d01e6ad

Kuler je odlican, tih, sa 955BE skinuo u proseku 7-8c(57-58c naspram 63-65box inace po amd-u 62c je preporuceni maximum,ocekivao sam vise ali ta tisina naspram box-a me kupila) a sa silent kablicem je odprrilike kao box cooler(pricam o full loadu od sat vremena,steta sto kuleri nemaju PMW, to bi bio pun pogodak,totalna tisina),inace je extremno tix i bez silent kablica,samo sto se pri tome cuje strujanje vazduha koje je zanemarljivo...ako planirate da oc 955be mozda je bolje da uzmete neki drugi kuler,ili ovaj ali oc ostavite za jesen (: +:tih,laka montaza,dobro hladi

Simke
21.07.2011. @ 22:32 #bb16c867

Trenutno drzi Athlon II x2 245 na 3.4GHz + ima mesta za jos OC - moja predpostavka do 3.7....U idle oborio temp za 8-9C u full loadu odlicno radi posao - stock full load ne ide dalje od 35C OC full load do 40C da kazem na ambijetalnoj temp. od odprilike 25-26C....Performanse su odlicne za velicinu + dobija se Noctuina pasta + 2 Noctuina ventilatora koji su na trzistu 1000+ dinara koji se uopste ne cuju (sa ULNA bi bili jos tisi)...Na AM3 platformi (AM2 AM2+) moze da se montira tako da gura vazduh ka vrhu kucista/dnu kucista - kod Intela moze da se postavlja u smeru koji zelite....Takodje vecina AM3 ploca dolazi sa "backplate"-om tako da se ugradnja svodi na odvrtanje 4 srafa i usrafvljivanje novih - takodje postoji na noctuinom sajtu lista podrzanih maticnih ploca....Uzimajte dok ima narode :) +:Dimenzije,performanse,dual fans i to vrlo skupi,za svoju cenu nudi odlicne performanse u odnosu na konkurenciju -:Nema,kome treba bolji hladnjak od ovog uzece nesto jace za vise para...

nebojsa
25.08.2011. @ 21:00 #0e8e68a2

'se2' oznaka znaci da ovo cudo od hladnjaka pasuje i na podnozje 1155!

Marko
26.09.2011. @ 22:28 #a2d44c18

Ljudi da li ovaj kuler moze da se napakuje na Gigabyte GA-990XA-UD3 imam kuciste BLUEBERRY BC-G52-560?

Velja
30.10.2011. @ 09:21 #d07df049

1. Meni treba hladnjak koji je sto tisi pa me zanima da li je ovaj tih? 2. Imam kuciste CM 690 Advance II a procesor je Phenom x3 435 pa me takodje zanima da li moze da se upakuje u ovo? 3. Ovo je jedno pcetnicko pitanje ali ajd: Ako kupim neki jaci procesor da li mogu da iskoristim ovo hladjnje. Pretpostavljam da mogu samo ce mi trebati pasta. :) Ajd da mi neko odgovori kada bude mogao. Hvala

KnezLazar
01.11.2011. @ 00:07 #6cd50fa7

1. Hladnjak je tih i ekstra kvalitetan. 2. Kuciste ti je dobro i moze da se upakuje ovaj hladnjak u CM 690-ku. Ja imam HAF 912+ koji je otprilike kao i tvoje kuciste, a unutra se nalazi puno veci i jos mocniji, a uz to malo skuplji Noktua NHU-12PSE 3.Sam si postavio pitanje i tacno odgovorio na njega :)

acep
24.11.2011. @ 12:56 #b11ec0db

da li moze da ohladi i5 2500k oc na 4.5 i da li moze da stane u kuciste COOLER MASTER Centurion 590 460W RC-590-KKPK-GP ?

toplica
11.01.2012. @ 21:43 #ebe989dc

ja imam i5 2500k i temp mi stoji na 38,40c cpu nije klokovan a kad je pod opterecenjem 62c ne verujem da moze da izdrzi na 4.5 ocekivao sam malo vise da ladi ali to je to cak sam ga dva puta skidao i namestao temp je ista da je tih tih je na max se cuje samo vazduh a kuleri jok

aca
19.01.2012. @ 22:05 #407c4880

moze li ovo da se upakuje u raspali KME CX-2176 a da pri tome ne smeta grafickoj Radeo HD 6850

Meda
22.01.2012. @ 18:52 #46ba305b

@acep Ja imam 2500K sa ovim kulerom i radi mi na 4.7GHz sa voltazom 1.308v i ne prelazi mi pod maksimalnim opterecenjem (Prime 95) testirano oko sat vremena 69-70 stepeni sva cetiri jezgra. Toplica je napisao da mu je 62 stepena ali nije napisao koju plocu koristi, tako da verovatno to ima dosta udela... Moja ploca je MSI Z68A-G45 (G3). Nadam se da sam ti pomogao.

acep
26.01.2012. @ 02:38 #89d94cdd

@meda hvala medo ja imam gigabyte z68pds3 razmisljam sad o noctui nh U12PSE2 ali mi niko o njoj nista ne odgovara kazu da bolje hladi.

em
18.02.2012. @ 23:19 #add51717

Hladi mi klokovan 2600k 4.45ghz na ASUS P8Z68-V LX i ne prelazi 60C na 100% load-u u 3d renderu sa 8+ sati... Po meni za sva ostala hladjenja preko toga je bacanje para.. dobicete 2-3 stepena bolje rezultate... Ako naravno ima i bolja solucija od ovoga po ceni i istim rezultatima to je +... ja je iskreno nisam pronasao :) Takodje da dodam da je strasno tih i sa kombinacijom sa nekim CM silent napajanjem dobicete ultra tih racunar... pozzz +:svaka preporuka

toplica
01.07.2012. @ 10:30 #6f58b973

medo imao sam plocu msi p67a c45 b3 ali nesto je riknula ne poznaje vise grafike kako treba pa mi je u servisu ako dobijem drugu videcu ali dosta se greje javlajm hvala na info pozz

toplica
08.08.2012. @ 18:29 #c8a283e4

evo da javim da sam uzeo gigabyte plocu z77x d3h i digao proc na 4.2ghz i temp prelazi 80c neznam kako kod vas tako dobro hladi ovaj kuler

toplica
09.08.2012. @ 17:45 #d2f2238d

problem je bio u naponu bio je na auto postavio sam ga na 1.265 i sad se greje na 71c max clock 4.2ghz

djola
22.08.2012. @ 15:02 #a320c067

cao ljudi. da li neko hladi q6600 sa ovim cudom? i ako bi izdvojio par minuta da kaze nesto o temperaturama, kloku, koju pastu koristi. hvala unapred.

Hektorcic
18.09.2012. @ 10:25 #bcb7960c

Pozdrav svima. Gde bih mogao da nađem kačaljke za socket od ovog kulera?

edge
05.11.2012. @ 16:08 #5852ecf3

veoma sam zadovoljan ovim kulerom,q6600 idle 35c u fulu ne prelazi 45 stepeni, brutalno je tih i sad mi se jedino cuje napajanje. topla preporuka +:tih hladan

nov
15.10.2013. @ 11:19 #e19a266c

Jel moze na soket fm1

Darko
09.07.2014. @ 13:25 #e3fbb347

Imam plocu msi mb 770-c45,intersuje me da li moram da je skidam da bih namontirao cooler?

lesa
06.10.2014. @ 20:59 #c94d72ab

pazario sam ga pre mesec dana,drzi klokovan i5 u idile modu na 35c u full loadu ide do 50,ma odlican.staje u manja kucista,preporuka +:odlican,sa ulna adapterom necujan,ima i boljih ali kod nas u srbiji je ovaj zakon posto za taj kes bolji nema da se kupi.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan