Microsoft je jasno stavio do znanja da planira za izbaci Nokia naziv iz njihovih mobilnih proizvoda, a dokument koji se nedavno pojavio na internetu to i potvrđuje. U okviru pomenutog dokumenta, navodi se da će nastupajući Nokia Lumia uređaji biti predstavljeni u okviru brenda „Lumia“. Nokia kao brend neće biti korišćen za pametne telefone, potvrdio je i Stephen Elop, nekadašnji izvršni direktor kompanije Nokia koji se sada nalazi na čelu Microsoft Devices Group, a koji je ovakvu strategiju najavio još u aprilu. Elop navodi da je u toku rad na odabiru odgovarajućeg brenda za pametne telefone.