logo
Redakcija

Nokia počela sa korišćenjem grafena

05.02.2013. @ 07:30   #Novost

Najnovije informacije koje stižu iz sveta nauke jeste činjenica da možemo zaboraviti na dijamant kao najtvrđi materijal, budući da je tu titulu preuzeo grafen. Upravo je to materijal sa kojim većina proizvođača želi da radi. Nokia želi da bude pionir u ovoj oblasti, pa je ova kompanija u toku jučerašnjeg dana objavila da je dobila subvenciju u iznosu od $1.35 milijardi dodeljenih od strane Evropske Unije za dalji razvoj i unapređenje ovog super materijala u narednih deset godina. Nokia navodi da je već identifikovano nekoliko oblasti u kojima ovaj materijal može da se koristi kada je reč o modernim računarskim okruženjima.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan