logo
Redakcija

Nortel napušta WiMax poslovanje

02.02.2009. @ 16:30   #Novost

Nortel Networks je odlučila da napusti poslovanje vezano za WiMax bežične tehnologije pošto prolazi kroz period restruktuiranja nakon proglašenja bankrotstva. U izjavi Nortel je takođe objavio da okončava ugovor sa Alvarion Ltd. Pod ovim ugovorom koji je potpisan prošlog juna Nortel je prodavao Alvarion-ove WiMax pristupne proizvode i pomagao u razvoju tehnologija. Nortel dalje navodi da će i dalje blisko sarađivati sa Alavarion-om sa ciljem nastavka podrške za postojeće WiMax korisnike. Kompanija je preduzela ove korake sa ciljem da suzi svoj strateški fokus na oblasti u kojima može da računa na maksimalno vraćanje investicija.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan