Apple se odlučio za strožiji pristup u pokušaju da pokrene programere aplikacija da budu aktivniji u svetu iOS 7. Ova kompanija početkom nedelje najavila je da će nove aplikacije i unapređenja aplikacija nakon februara naredne godine morati da budu optimizovane za iOS 7, a biće i potrebno da budu bazirane na poslednjoj verziji Xcode 5 softverske aplikacije za programere. Ovakav potez nije nimalo iznenađujući budući da je kompaniji Apple neophodno da usmerava programere ka svom trenutnom operativnom sistemu, a sigurno je da će ovi napori biti dodatno ojačani kada je reč o iOS 7 operativnom sistemu.