Kada je u pitanju David Braben i osnivač kompanije Frontier Develpments, njegova najslavnija kreacija je svoje pojavljivanje doživela davne 1985-te pod nazivom Elite. U pitanju je bila igra koja je predak svih svemirskih simulacija. Serija je doživela nekoliko nastavaka, početkom devedesetih, ali poslednjih desetak godina nije bilo ničega vezanog za ovu igru, sve dok ove nedelje David Braben nije obelodanio da planira dve nove Elite igre: single player (sa ograničenim multiplayer-om), kao i Elite MMO. Obe igre će biti izrađene korišćenjem tehnologije koju koristi Frontier-ov projekat sledeće generacije The Outsider.