Programeri koji stoje iza poznatog Halo naslova postigli su novi korak u borbi protiv onih koji igraju piratske igre. U njihovom saopštenju se navodi da će se onim igračima koji budu igrali pre objavljivanja igre u toku naredne nedelje izbrisati svi poeni koje su zaradili. Pored toga što će svi poeni biti izbrisani, u zvaničnom izveštaju se navodi da će i svo oružje koje je eventualno kupljeno biti oduzeto te i pored toga što je plaćeno neće postojati mogućnost upotrebe. U saopštenju se takođe navodi da se iza ovakvog poteza ne kriju ništa lično već samo žele da obezbede poštene uslove igre za sve.