Izvršni direktor kompanije Apple, Steve Jobs, pozvao je na ukidanje DRM zaštite ali inženjeri u ovoj kompaniji nastavljaju i dalje da rade na razvoju tehnologije za zaštitu podataka. Ono što Jobs naglašava jeste sve veća popularnost i upotreba digitalnih podataka a ono što predstavlja veliki problem jeste njihovo obzebeđivanje. Međutim, njegovo poziv na ukidanje DRM zaštite ne deluje pošteno jer Apple zadržava kompletnu kontrolu nad svojim uređajima.Uzmimo u obzir činjenicu da operativni sistem ove kompanije radi samo na Apple hardveru kao i to da ostali proizvođači nemaju pristup njihovom iPhone-u.