Predstavljajući svoj poslednji finansijski izveštaj, CEO Nintenda Jen-Hsun Huang rekao je da je jasno da je svaki novorođeni čovek gejmer. Ranije u njegovo vreme bilo je možda oko 25% igrača ali generacije koje dolaze će biti u 100%-om broju. Ako uzmemo u obzir prodaju franšize Call of Duty koja generiše oko jednu milijardu dolara prilikom svake nove edicije, onda dobijamo jasnu i veću sliku da je gejming jači od Hollywood-a. League of Legends primi na desetine miliona novih igrača svakog dana sa kojom se brojkom sigurno ne bi smejali pre deset godina.