Nvidia G80 mogla bi da ugleda svetlost dana krajem trećeg kvartala. Ono što za sada može da se potvrdi je da će čip biti potpuno DirectX 10 kompatibilan, ali da neće imati potpunu implementaciju za Shader Model 4.0. To neće biti objedinjen Shader ali će biti Vista reday. Većina čipova koji su danas na tržištu su Vista ready (barem onih high end). Čip ima sve šanse da bude brži od dolazećeg ATI-jevog R580+, ali zato će pravog takmaca i konkurenciju imati u R600 čipu. Za sada je još rano govoriti o radnom taktu i ostalim tehničkim podacima, ali ćemo vas o svemu obaveštavati.