Između kompanija Intel i nVidia nikad anije postojala naročita doza prisnosti. Iako su ove dve kompanije sarađivale u poslednje vreme dolazi do naglog zahklađivanja odnosa. Razlozi su najava nVidia-e da će predstaviti ION integrisnau grafičku prlatformu što je tržište na kojem Intel vlada ali i nastojanja Intel-a da predstavi svoja integrisana grafička rešenja. nVidia je tako optužila Intel za monopolističko ponašanje i kao potvrdu svojih tvrdnji kreirala novi sajt nazvan Intel Insides koji koristi animirane likove sa ciljem naglašavanja Intel-ovi nelegalnih aktivnosti. Sajt je naročito kritički nastrojen prema Paul Otellini-ju, izvršnom direktoru intel-a.