Kompanija nVidia je najavila skoro izdavanje nove generacije Ion grafičkih čipova. Ovi čipovi bi trebali da se pojave u prvoj polovini naredne godine pri čemu će ova generacija integrisati Intel-ove Atom čipove sa GeForce grafičkim jezgorm sa ciljem dobijanja potpune 1080p slike visoke rezolucuje. Ovakvo rešenje Ion grafičkih rešenja će vrlo pozitivno uticati na dalji razvoj netbook rešenja koja će sada moći da budu još kompaktnija uz manje trošenje električne energije odnosno duže trajanje baterije. Kompanija planira da veliku najavu za ovaj proizvod upriliči uz predstavljanje Tegra 2 čipova.