logo
Redakcija

nVidia zabeležila $30 miliona gubitak

15.02.2009. @ 16:00   #Novost

Proizvođač grafičkih čipova nVidia je zabeležio gubitak u iznosu od $30 miliona na godišnjem nivou za period koji je okončan 25. januara. Ovo je značajno lošiji rezultat u poređenju sa $797.6 miliona profita koliko je ova kompanija zabeležila godinu dana ranije. Prihodi kompanije su opali sa $3.4 milijarde u odnosu na $4.1 milijardu koliko je zabeleženo 2007 godine, što iznosi 16%. Četrvrti kvartal je bio naročito loš za nVidia-u obzirom da su u ovom periodu zabeleženi gubici od $147.7 miliona u poređenju sa profitom od $256 miliona u istom periodu prethodne godine. nVidia će u narednom periodu nastojati da smanji operativne troškove.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan