logo
Marco

OCZ Technology 120GB SSD SATA300 Agility 3 AGT3-25SAT3-120G

04.06.2011. @ 23:17   #Komentar #Hard disk #OCZ Technology

Inace je Sata 3/600 i najnormalnije prebacuje 500 MB read/write. +:Speed daemon

32 komentara

N_E_R_O_N
07.06.2011. @ 16:21 #45194fb0

Max Read: up to 525MB/s Max Write: up to 500MB/s Random Write 4KB: 50,000 IOPS Maximum 4K Random Write: 85,000 IOPS

niksi
24.06.2011. @ 22:40 #ffa181fc

E ljudi da uzimam ovaj ili intel 510 ,jel ima razlike u brzini dizanja sistema i otvaranja programa,chrome photoshop,firefox? Fw 2.09 resava probleme plavog ekrana kod vertex 3 ?

dzabu
07.07.2011. @ 03:19 #dfcd6a7d

@niksi updateovao sam na 2.09 pre nekih 30 sati i za sada nema bsod, ali i na 2.08 mi se desavalo da 2-3 dana nema bsod, pa onda zvekne 3 puta u 2 sata. +:cena, brzina -:sa fw 2.08 cesti bsod, sa fw 2.09 za sada stabilan, ali videcemo

kity
07.07.2011. @ 18:28 #ac47d604

sata 2 ima protok od 3 gb/s, a ovaj disk samo 500 mb/s. deco ne zamlacujte se da vam uzimaju bezbeze pare. +:dobar jel? -:šteta što nije dorastao ni za sata 2, a kamoli za sata 3

dzabu
07.07.2011. @ 19:11 #944c71b8

kity treba prvo da naucis razliku izmedju bita i bajta, posle toga ostavljaj potcenjivacke komentare koji samo pokazuju tvoje neznanje. 1 byte [B] = 8 bits [b] teoretski maximalni protok sata2 je 3 Gb/s, brzina ovog ssd-a je 500 MB/s, obratiti paznju na malo i veliko slovo b. 500 MB/s = 8x500Mb/s = 4000 Mb/s 3 Gb/s = 3072 Mb/s 4000 Mb/s>3072 Mb/s ovaj disk je brzi od maximalne teoretske propusne moci sata2 kontrolera.

kity
10.07.2011. @ 12:49 #1d77f22f

gadi mi se ova tehnologija, sve su to gluposti, a nikakve razlike nema, ama bas nikakve, samo u glupim testovima. +:ma šta mi napriča -:i zbog toga ljudi treba da bacaju pare za nove ploče?

kity
12.07.2011. @ 19:18 #53cdbabc

ako ga neko koristi na gore navedenoj ploči, da li je imao nekih problema sa ovim +:jel probao neko ovaj ssd na ploču msi 870A-G54 -:izgleda da ima mnogo manje brzine nego sto pise, čak više nego duplo

Mikac
13.07.2011. @ 19:25 #4dfb990c

Prvi dan odmah BSOD posle Windows update, flash sa 2.06 na 2.09 i za sada malisha kida...upis je nesto nizi od deklarisanog, ali pretpostavljam da moram jos da se poigram sa Intelovim drajverima. Kity, da li je disk prikacen SATAIII kablom na SATAIII port na maticnoj ploci? Jel'u BIOS-u setovan AHCI za SATA mode? Jel' u registry-u setovan msahci? -:bagovit firmwere

dzabu
14.07.2011. @ 16:12 #88e3b4f6

Evo samo da javim koga zanima, za 8 dana od prelaska na fw 2.09 nijedan bsod.

Mikac
25.07.2011. @ 15:18 #717646bc

12 dana nakon upgrade-a firmware-a nema BSOD-a niti bilo kojeg drugog problema. Verzija 2.09 definitivno je smanjila brzinu upisa koja je ocigledno bila uzrok nestabilnosti u radu. Mozda bude jos jedan upgrade da se prica oko bsoda i smrzavanja konacno zavrsi, a OCZ Agility 3 zaokruzi kao komletan (i povoljan) proizvod. -:sad vec nista specijalno

Tugomir
25.07.2011. @ 16:59 #78a071bf

ko ima ovaj disk, nek kaze utiske +:mislim da i na sata 2 moze da izvuče maksimum, jer -:nema u radu ove brzine koje su deklarisane, samo marketing

Mikac
29.07.2011. @ 15:33 #2e3ffe5d

Kao sto nagovestih poslednji upgrade 2.11 je ispeglao ostatak bagova koji su dosli uz ovaj disk. OCZ preporucuje vlasnicima Intelovih SandyBridge ploca da koriste iskljucivo poslednje RST drajvere (10.6.0.1002) ukazujuci valjda na "krivca" svih nedaca. Za Tugomira -vlasnici ploca sa Marvell i AMD chip-ovima ne mogu da ocekuju deklarisane brzine sto je i OCZ objavio na zvanicnom forumu. -:bas nista

Tugomir
03.08.2011. @ 10:29 #fa6cb8a2

win 7 +:koja mu je ocena u win 7 -:koja je ocena u

Mikac
03.08.2011. @ 15:39 #e2811eb3

Video sma na netu da ljudi imaju i manji score, pretpostavljam da prethodno nisu setovali AHCI rezim rada ili da SATA kablovi nisu odgovarajuci za 6Gbps, ali kad se sve pravilno setuje + poslednji firmware WEI ide do 7.9 -:barem kod mene

Alek
19.09.2011. @ 19:43 #1763f074

Cao,zanimaju me neke stvari oko ssd sata 3,vidim da se tu puno prica po voleo bi da mi neko ogovori na ovo : Napravio sam veoma mocnu konfiguraciju i sad bi zeleo jos da dodam Ocz agility 3 120GB,vec sam ga narucio i za par dana treba da mi ga donese drug iz Nemacke,pa me zanima posto ja imam maticnu MSI BIG BENG XPOWERkoja takodje podrzava SATA 3 naisao sam na netu prije par dana da SSD SATA 3 je odlican na SANDY BRIDGE novu platformu a moj MSI koristi neki MARVEL CONTROLL koji ne daje u potpunosti iste performanse kao po specifikacijama 500/525 resd-write,u stvari ove cifre prepolovi na oko 350 mb/s.To me pomalo razocaralo pa pitam kako da resim ovaj problem,dali se taj MARVELL CONTROLL sa novi drajverima poboljsa ili nema sanse.Neki kazu da to SSD prikljucim na SATA 2 tako bi dobio bolje performance,Pomozite mi oko ovoga,sta da radim da dobijem performanse po specifikacijama.

Mikac
29.09.2011. @ 22:41 #a25cebed

@Alek...Koliko vidim na tech forumima sa pojavom firmware-om 2.13 performanse su bolje i sa Marvelovim kontrolerima, ali ipak i dalje bitno zaostaju za Sandy Bridge...no, 400 je jos uvek bolje nego 350

Alek
01.10.2011. @ 19:14 #15f9a53e

Hvala ti druze bas si mi dao super informaciju,ipak,350 je pre malo za nesto sto je deklarirano kao read/write 500/525/ ali 400 vec ide na bolje,nadam se da je tako.hvala.Poz

djroske
25.02.2012. @ 14:44 #41bb77ec

ASUS P5Q intel Q9550 4x2GB DDR2 hyperx black gigabyte gtx285 wei 7,4: 7,4: 7,4: 7,4: a ovaj ssd 7,8 !!! -:kako da vidim koji je trenutni firmware instaliran?

ziks
29.02.2012. @ 10:36 #34a612f5

Samo savjet za sve: Windows 7 ne oznacava nista! Ja imam Kingston koji je 10 puta sporiji od ovog, a imam ocijenu 7.8 ili sl. Nemojte gledati ovo kada kupujete disk, ovo nema veze sa zivotom. Radije pogledajte neki benchmark na nekom poznatom blogu, u dobro nekom casopisu ili sl. Toliko od mene. :) +:cuo sam sve najbolje -:ne znam :)

ziks
29.02.2012. @ 10:37 #d9ce103d

Samo da se ispravim "Window 7 EI". :) +:ispravka

Mikac
02.03.2012. @ 21:30 #ebccd064

@djroske...u device Manager-u pronadjes svoj OCZ Agility pod Disk drives, na njemu kliknes desnim tasterom misa na Properties...zatim u novootvorenom prozoru kliknes na karticu Details te u Property padajucem meniju izaberes Hardware Ids....tu na kraju Value linije treba da stoji 2.15 (poslednji firmware) -:sad vec nista

dusan
03.03.2012. @ 19:06 #379be814

Sta je AHCI a da li se to automatski ukljuci kad instaliram win 7?????

Cedomir
13.03.2012. @ 11:12 #10e83089

Dusane AHCI se ukljucuje u BIOS-u manuelno. Hocu reci da sam to moras da ukljucis... +:za Dusana

nico
17.03.2012. @ 10:25 #bace14da

@djroske & ostali Vidim imas P5Q? pretpostavljam W7? Jel bilo potrebnon nesto posebno u instalaciji? driveri itd? Kako se aktivira trim? jel probao neko sa xp64 ili xp 32

ivke
17.03.2012. @ 20:25 #ab7a08be

A sta je to AHCI?

Cedomir
19.03.2012. @ 10:42 #4503e49b

Ivke, Google: AHCI ... i sve ce ti biti jasno +:ivke-> Google: AHCI

Chaslav
10.07.2012. @ 11:38 #b2bb7568

pozdrav svima, interesuje me kako se menja firmwere na ovom ssd? Hvala

qq
24.08.2012. @ 03:48 #c402212d

Prati uputstvo na OCZ sajtu za instalaciju firmvera

Dejan
25.08.2012. @ 15:48 #cfa859e1

Ocene u windows-u 7 nisu merodavne... A i bilo koji SSD ce vam dati ocenu 7.9 kao sto i svaki sata 2/3 hard daje ocenu 5.9. Zanemarite to... Nego pogledajte negde detaljnije ocene na forumima sajtova koji se ozbiljnije bave problematikom.

Stefan
11.11.2012. @ 23:20 #fc5db86d

Treba mi malo objasnjenje oko ssd? Jel kada se ugradi ssd na njega idu sve instalacije: programi,igre i ostalo ili samo sistem? to pitam iz razloga ako ide samo sistem nema potrebe kupiti veci od 32gb :D

Marko
12.11.2012. @ 11:15 #5166539e

Pa teško, samo Win 7 zna da ti uzme oko 20GB, plus razni programi, pluš što moraš uvek da imaš jedno 20GB slobodnog prostora. Ako ne misliš baš ni jednu igru da instarliraš na SSD, možeš da prođeš i sa 64GB, znači samo Win i programi, za sve ostalo ti treba 120/128GB.

8186
06.03.2013. @ 16:37 #41127a1a

Ovo što je marko napisao ispod nije tačno, imam ssd od 60gb tj. 55.7 gb kad je formatiran i W7 sa dodatnim programima mi zauzima jedva 11gb ostane mi 44gb za npr. igre. Treba biti samo dovoljno vešt i obavešten kako treba podesiti W7 i uštedećete pare. +:samo intel, samsung i plextor -:ostalo je smeće

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan