logo
Redakcija

Odšteta za spam 45 000 funti

18.09.2006. @ 10:00   #Novost

Microsoft je pred britanskim sudom dobio parnicu proitv spamera koji je u obavezi da plati kaznu u iznosu od ₤45000. Paul Fox vlasnik pornografskog sajta je ove nedelje osuđen da plati ₤45000 Microsoft-u za prekršaj koji je počinio a koji se tiče uslova korišćenja besplatnog Hotmail e-mail servisa, koji tvrdi da niko ne može njegovim korisnicima da isporučuje spam. Iako je jasno da je Microsoft dobio ovaj slučaj, pažnju privlači to što se Britanski pravni sistem dotakao spam-a, jer uprkos pokušajima ministra informacija da dobije podršku iz Ministarstva Trgovine i Industrije da se pozabave sa spam-om on ostaje netaknut.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan