Korisnici su vidno nezadovoljni odlukom korporacije Microsoft da odloži dostupnost Windows Vista Service Pack-a 1 za još šest nedelja. Korisnici glasno preko raznih foruma iznose svoje frustracije i nezadovoljstvo. Početkom protekle nedelje Mike Nash, potpredsednik Vista product menadžmenta je najavio da je Vista SP1 dostigla RTM (spremna za proizvodnju) ali je zatim dodao da SP1 neće biti dostupan preko Windows Update-a, Microsoft-ovog Online Download centra do sredine marta. Nash je naveo da je razlog za ovo neimenovani broj driver-a za uređaje koji bi mogli da ometaju update-ovanje ili korisnicima stvore probleme.