Imajući u vidu činjenjicu da je novi operativni sistem kompanije Microsoft, Windows Vista odlagan nekoliko puta i da u toku novogodišnjih praznika, kada je prodaja i najbolja, ovaj sistem nije bio deo Microsoft-ove ponude, njihova prodaja ipak nije ni u jednom trenutku bila ugrožena time. Kompanija je sredinom ove nedelje objavila izveštaj o prodaji na kvartalnoj osnovi u kojem se navodi da je softverski gigant zaradio je $2.63 milijarde ili 26 centi po deonici, što je za dobitak dalo $12.54 milijarde za tri meseca završno sa 31-im decembrom.