Ohajo univerzitet je zabranio svojih studentima i zaposlenima da koriste bilo koji tip peer-to-peer mreže. Zvaničnici ovog univerziteta navode da P2P programi zagušuju saobraćaj i da zadaju velike glavobolje advokatima ovog univerziteta. Pored zagušenja i glavobolja, ovakvoj odluci su uveliko doprinela i otvorena pisma RIAA ovom univerzitetu u kojima se preti sudskom tužbom. Zabrana korišćenja ovakvih programa je počeka u ponoć 27-og aprila. Oni koji se ne budu pridržavali donešene odluke rizikuju oduzimanje internet naloga a biće i kažnjeni na odgovarajući način, u zavisnosti od toga da li se radi o studentima ili zaposlenima.