logo
Redakcija

Online uznemiravanje kažnjivo u SAD

16.01.2006. @ 12:26   #Novost

Pisanje neprijatnih, anonimnih online post-ova ili email-ova vas može dovesti u zatvor, u kojem možete ostati i do dve godine. Barem se tako kaže u Aktu o nasilju protiv žena i reautorizaciji Ministarstva pravde iz 2005. godine, koji je proglašen za zakon prošle nedelje u SAD. Prema jednom odeljku iz zakona, svi koji anonimno koriste internet ’sa namerom da uznemire, zloupotrebe, prete drugoj osobi ili je maltretiraju’ mogu dospeti na sud zbog narušavanja federalnog zakona o telekomunikacijama i biti kažnjeni finansijski ili zatvorskom kaznom. Neki online protivnici novog zakona tvrde da neodređen jezik koji je upotrebljen u zakonu omogućava da on bude iskorišćen za cenzurisanje izražavanja objektivnog mišljenja samo zbog toga što to mišljenje nekog uznemirava, ali njegovi podržavaoci kažu da to nije slučaj.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan