logo
Redakcija

Opasna navika fotografisanja tokom vožnje

21.05.2015. @ 10:30   #Novost

Korišćenje tehnologija koje se pojavljuju iznova i iznova jeste dobro, ali može da bude i opasno. Istraživanje koje su sproveli mobilni operater AT&T i kompanija Braun Research baca svetlo na opasne navike određenog broja vozača u SAD. Naime, kako su dve strane zaključile na osnovu sveobuhvatnog istraživanja čak 17% vozača u SAD koristi svoj mobilni uređaj tokom vožnje da fotografiše selfi ili neku drugu vrstu fotografija dok su u aktivnom saobraćaju. Ovo je jedna jako opasna naivka jer vozač koji nije fokusiran na put i saobraćaj predstavlja veliku opasnost za sebe i druge učesnike u saobraćaju a nemali je broj fatalnih nesreća nastalih upravo iz ovog razloga.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan