OpenOffice.org je predstavio ranu alfa Mac verziju popularnog paketa OpenOffice. Pre ovoga, korisnici Mac računara koji su instalirali OpenOffice, morali su da instaliraju X11 aplikaciju koju je obezbedio Apple. Ovo je prvi put da je softver dostupan u potpunoj, osnovnoj formi, što znači da se bez problema može pokrenuti na standardnoj instalaciji Mac OS X – a pored toga više nema potrebe za X11. Međutim, ovo izdanje još uvek nije potpuno i nije u potpunosti testirano. Kreatori upozoravaju korisnike da ne koriste ovu verziju za neki ozbiljan rad.