logo
Redakcija

OS X Yosemite nastavlja dobrim putem

14.01.2015. @ 07:00   #Novost

Apple OS X Yosemite nastavlja svoju dobru putanju usvajanja od strane korisnika drugi mesec nakon izdavanja pri čemu je stepen usvajanja ove verzije operativnog sistema zasenio sve prethodne verzije navodi kompanija Net Applications. U decembru mesecu Yosemtie se nalazio na 45% svih Apple računara koji koriste OS X. Podsećamo da je Yosemite izdat 16. oktobra prošle godine. Poređenja radi, OS X Mavericks koji je izdat u oktobru 2013. godine je u decembru te godine beležio udeo na tržištu od 37%, dok je Mountain Lion iz 2012. godine poslednji upgrade koji se plaćao beležio udeo od 26%. Odluka Apple-a da ne naplaćuje upgrade OS-a je bila prava stvar.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan