Apple-ov Yosemite OS X u toku proteklog meseca bio je prisutan na više od polovine svih Mac računara, navodi se u izveštaju firme Net Applications koja se bavi analizom tržišta. Yosemite je obuhvatio 51.4 odsto svih OS X u februaru, što je porast u odnosu na prethodni mesec kada je zabeleženo 48.5 odsto. Poređenja radi, OS X Mavericks, prethodnik Yosemite-a, završio je svoj četvrti mesec sa korisničkim udelom od 45 odsto, dok je Mountain Lion iz 2012. godine zabeležio udeo od 32 odsto, ali je reč o izdanju koje je bilo potrebno platiti.