U industriji video igara se konačno promenio gotovo godinu dana dug trend u mesecu novembru, ali pitanje je po kojoj ceni. Gotovo svakog meseca od kako su Microsoft i Sony predstavili nove konzole u mesecu novembru prošle godine prodaja hardvera se povećavala više od prodaje hardvera. Poslednjeg meseca situacija se okrenula. Naime, u mesecu novembru prodaja hardvera u prodavnicama širom SAD je opala za 23% na $1.01 milijardu u odnosu na isti period godinu dana ranije. Sa druge strane prodaja softvera je zabeležila pad od samo 2% u odnosu na godinu dana raniji period pri čemu je ova grana zabeležila $1.09 milijardi.