logo
Nikola

Palit Radeon HD 4870 Sonic Dual Edition 1GB GDDR5

02.12.2008. @ 22:06   #Komentar #Grafička karta #Palit

Zanima me cena koliko je posto je nisam nasao...... +:Ovo je odlicna graficka i jedva cekam da je uzmem -:nema nedostatka

23 komentara

Filip
02.12.2008. @ 23:36 #605746fc

ja sam je nasao i idem sutra da je kupim..sutra je 3.12.'08..a cena je 17800 jednoj radnji..a u gigatronu je 21000 i nesto.. +:..odlicna karta.. -:ne znam

Tex
06.01.2009. @ 14:21 #d8881371

Ovo je solidna kartica koja gura na high sve na mom kompu osim pomenutog Crysis i Gta 4.Zato ću da kupim još jednu pošto imam sly varijantu ploče...To je samo za fanatike poput mene,generalno ova grafička gura sve igre bez problema :) +:Vrlo dobra grafička ali... -:ne gura bukvalno sve na najviša podešavanja u Crysis npr.

eee
01.10.2009. @ 12:39 #d6f7d5c9

kartica je odlicna i TERA SVE NA MAX DETALJIMA u rezolucijama do 22" ,naravno sa dobrim ostalim komponentama (ram ,procesor) ...ovo sto je tax rekao nema veze s vezom jer crysis na hugh detaljima tera i 3850 od 256mb ,na rezoluciji od 19" sa athlonom 3800+ 2ghz i 2gb rama ...a i vidi se da se decko ovde zagubio jer ati kartice nemaju sli vec cross fire ...nemoj da pricas vise gluposti ,prvo se informisi malo ili testiraj komponentu o kojoj diskutujes ...toliko od mene ,graficka je ubica +:fenomenalna -:kakvi crni nedostatci ,ovo je savrsenstvo

boba
21.10.2009. @ 19:51 #140a1da2

@TAX pretpostavljam da si hteo da kazes da imas SLI ali vidim da nemas pojam o kartama i o kompovima,ako oces dve da metes moras da ih stavis u Crossfire,SLI je samo za Nvidiu i jos nesto ne postoji igra koju 4870 i 4850 ne mogu da puste sa svim mogucim detaljima!!!

trl
04.01.2010. @ 09:41 #7e4d0c7d

Alo ljudi jel pazario neko ovo ovih dana? Ide li na max bez nekog seckanja na 1920x1080, igre tipa cod, ne mora crysis da bide reper za sve. I naravno cuje li se, greje li se, prihvatljivo???

marko
12.01.2010. @ 12:19 #7d241b84

prvo rezolucija nemoze biti 22" , to je velicina monitora, a ti na toj velicini mozes da igras i u rezoluciji od 800x600 do 1080p grafika fuce preko 500 fpsa u cod4 tako da ja mislim da to sve govori :)

hu
13.01.2010. @ 10:33 #2a2c969d

Tako je, nista ne znaci kad neko ovde postuje : igram na monitoru 22", rezolucija je bitna ljudi. Samo jedno pitanje, da li je bucna!?

jel
14.01.2010. @ 00:55 #afa51e67

Šta je trenutno bolja kupovina, ova karta ili hd 5770?

gosu
14.01.2010. @ 16:19 #5b779035

nameravam da kupim ovu graficku,dali me neki vlasnik nje moze uputiti? dali je dobra,kako radi,temperature,oc itd?

Logan
15.01.2010. @ 01:35 #8d83a4de

Bolja je definitivno od modela 5750 i 5770 u svemu samo sto ove donose dx11 a vecina se jos igra na dx9 ja imam sapphire model 1gb toxic svaka preporuka i za ovu palitovu. Dobra za oc hladnjaci su extra...

stiff
17.01.2010. @ 11:24 #6512b634

Kartica je extra, barem po meni, nzm sta je ljudima pa se upalili za taj DirectX 11??? Vecina igara se pokrece na DirectX 10 i 9 a postoje igre koje mogu da se igraju na dx11 a i na dx10 tako da nzm cemu ovolika zabuna. Ako je neko igrao Resident Evil 5 tamo je mogao videti izbor. +:256bit DDR5

Stiff
17.01.2010. @ 11:25 #931faf42

Samo jos nesto, ovu kartu sam video u gigatronu, imaju je samo od 512mb.

Darko
18.01.2010. @ 11:51 #9b4db0e7

Definitivno 5770, imaju slične rezultate, i 5770 jeste skuplja oko 20e, ali zato podržava DX11, manje se greje, manje troši struju, manje se čuje..

Gosu
18.01.2010. @ 17:20 #b344f2bb

hvala svima,uzimam je za nedelju dana,pa cu je testiram :D nakacicu moje rezultate ovde ;)

marko
10.02.2010. @ 11:22 #e482c393

gde ima ova grafa da se kupi? Posto ga u gigatronu nema... +:hitno pitanje -:hitno pitanje

pitanje
12.02.2010. @ 23:55 #9bb727bd

koje napajanje kupiti za ovo cudo?? +:pitanje -:pitanje

eee
13.02.2010. @ 20:37 #b3efa806

kad se kaze "do rezolucje od 22" i misli se na 1080p ,i do tih rezolucija ovo ce da tera sve igre odlicno ...niko nije sigurno mislio da ljudi na monotor 22" stavljaju rezoluciju sa tetrisa ...

Entuzijasta
16.02.2010. @ 12:52 #6bee45f0

Sve pohvale na stranu karte ... Planiram da je kupim jer imam kuci PowerColor HD4830 PCS koja je odlicna karta ali uzeo bi ovu iz razloga sto je cena trenutno dobra i sto kasnije pre nego sto nestane sa trzista ide jos jedna u CrossfireX mode(naravno uz novo napajanje od oko min. 750W) ... DirectX11 me jos ne zanima bar godinu dana jer igre dok ne izadju u vecem broju nema svrhe ... Cak i Dirt2 koji ga podrzava ne koristi sve funkcije koliko znam ... Igrao sam ga na mojoj 4830 u max detaljima na 1680x1050 i igra radi savrseno dobro (cini mi se >50fps prosek) ... +:Hladjenje , fabricki overklok , cena , performanse ... -:Dodatno overklokovanje nema svrhe ( malo vise performansi a veliko opterecenje ) ...

xxx
08.05.2010. @ 13:54 #0e69a23b

bolja je gtx 260 super over clocked 216 cores

ermin
02.07.2010. @ 12:39 #f18a7feb

greje se mnogo na chieftec 500w XD i nemoze crysis na max sa q8400 i 4gb rama

Dusan
22.03.2011. @ 14:48 #997ffdbc

Imao sam model sa 512gb gddr5 kod nas druge i nema da se kupi bar tada nije bilo, i crkla mi posle 13 mjeseci kupljena u januaru 2010 a crkla u februaru 2011, sad nemam nikakvu grafu, tj imam posudjenu, nisam uopste koristio turbo, probao jedanput i vidio da i nije nesto brza i ugasio. Vjerovatno los primjerak, sad ganjam garanciju, valjda je dvije godine, nemam ni kutiju ni racun, brat pogubio... nemam pojma. +:Dobra graficka, hladjenje, cena... -:Overklok beskoristan, crkla posle 13 mjeseci.

ivan
05.06.2011. @ 12:11 #c0207476

tacno! rezoluciju diktira monitor....

IvannnnNNN
20.01.2015. @ 03:31 #93d67fe7

Imam ovu kartu nesto mi se mnogo greje ili mi se bar tako cini mozda je to njen uobicajan rad ovako je 50 ili 60 stepena kada ne igram neku igru a kada igram naprimer world of tank ona se greje i do 80 stepeni da li je to normalno za ovu kartu zna li neko ??

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan