Najnovije istraživanje koje je sprovedeno pokazalo je da 87 odsto Amerikanaca poseduje pametni telefon, te da je lider u ovom polju i dalje kompanija Apple koja beleži tržišni udeo od 37 odsto. Osim toga, rezultati su pokazali da je ovo tržište gotovo pred zasićenjem te da je celokupni rast na teritoriji SAD dostigao 7 odsto, a da 75 odsto prodatih pametnih telefona ima mogućnost korišćenja LTE podataka. Navode se i da postoji disparitet između isporuka uređaja prodavcima i finalnim korisnicima, pa je tako Samsung isporučio najveći broj uređaja ali je Apple i dalje najprodavaniji brend.