logo
Marko

Patriot Torqx 64GB SSD PT64GS25SSDR

14.01.2012. @ 09:53   #Komentar #Hard disk #Patriot

Imam ga vec par dana. Formatiran dik daje 56,1GB stoje sasvim dovoljno za sistem i programcice. Ubacio sam ga u svoj stari laptop na SATA I i mogu vam reci da sam se ugodno iznenadio. Brzina citanja/pisanja je sa 55MB/50MB skocila na 140MB/110MB, laptop se prije palio za 65sekundi sad se pali za 30sekundi sa instaliranim win7 i svim programima. Bryina odaziva nevjerovatna. Ako nekom treba jos koja informacija neka ostavi komentar, rado cu da ogovorim +:Za sada sve super

9 komentara

ssd kupac
14.01.2012. @ 16:03 #0b815e91

marko, reci mi koja je garancija? 3 godine? čuo sam da imaju ograničen broj pisanja/brisanja po sektorima, pa ne bih voleo da do toga dodje posle godinu dve upotrebe. čitao sam test za ovaj patriot ssd, ima na par sajtova, svi kažu da je baš dobar.

Marko
15.01.2012. @ 15:58 #0e44ba94

Garancija je 3 godine. ČUO SAM I JA TO ZA PISANJE/BRISANJE aj jbg vidjeću sad koliko je to istina i kako funkcioniše u realnoj upotrebi. Što se tiće samog SSD-a ja sam prezadovoljan

Davor
18.01.2012. @ 09:02 #8740a3bb

Ima "ograničen" br upisa, čitanja ne... Za sistem i par programa koji se češće koriste idealna stvar, jako je velika razlika izmedju bilo kog HDD i bilo kog SSD-a, razlika je ogromna! Inače SSD-ovi prolaze polako "dečije bolesti" i polako se dobija stvarno kvalitetan proizvod, bez BSOD-ova i ostalih gluposti. Preporučujem svakome da uloži makar 70-100 za za 64GB SSD za sistem ako redovno koristi računar - NEČE SE POKAJATI!

Dovahpig
19.01.2012. @ 12:07 #b746d6d0

Evo i ja da se javim u klub korisnika ovog drajva Prvi utisci su sjajni, sve naprosto leti. Od instalacije wina, programa, ucitavanja... Nazalost, nisam uspeo da instaliram poslednji firmware jerbo kad stavim dzamper za firmware nece da ga prepozna (probao sve ide modove). Na forumu patriota savetuju da se flesuje u nekom drugom racunaru onda... (ostavicu za drugi put) Evo i rezultata testova: Sequential Read : 253.157 MB/s Sequential Write : 114.373 MB/s Random Read 512KB : 209.262 MB/s Random Write 512KB : 52.203 MB/s Random Read 4KB (QD=1) : 18.482 MB/s [ 4512.3 IOPS] Random Write 4KB (QD=1) : 26.743 MB/s [ 6529.0 IOPS] Random Read 4KB (QD=32) : 39.706 MB/s [ 9693.8 IOPS] Random Write 4KB (QD=32) : 25.764 MB/s [ 6290.1 IOPS] Test : 1000 MB [C: 21.1% (11.9/56.3 GB)] (x5) Date : 2012/01/02 9:26:46 OS : Windows 7 Enterprise Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64) +:Best buy do 70eur

Aleksandar
21.01.2012. @ 15:30 #70f1fdb6

Kupio sam ga proslog meseca i flesovao ga (bez dzampera) preko fleske sa njegovim firmware-om.Radi jos bolje posle flesa i nema BSOD-ova.Normalno AHCI je ukljucen i sistem dize za 5 sekundi(Windows 7 x64)!Ocena u 7-mici mu je 7.1.(mozda bi bila i bolja da imam malo boli procesor) +:Odlican za te pare

Dovahpig
23.01.2012. @ 11:07 #f0059f74

@Aleksandar: Nije ni imao BSOD sa originalnim firmverom. Firmver je iskljucivo vezan za sitne popravke i optimizaciju pod Linuxom. A ocena za drajv nema nikakve veze sa procesorom.

Djordje
27.01.2012. @ 10:30 #a5869c08

Jel probao neko da poveze dva u raid-0. Koliko vati trose ova dva ili jedan pa cu ja da pomnozim sa nekim brojem pa da dobijem koliko trose dva :-) ? +:veruje u SSD :-)

Djordje
27.01.2012. @ 10:34 #e0ddd157

Nadjoh mu i potrosnju na njihovom sajtu Power Consumption (Idle) 0.5W Power Consumption (Active) 5.3W Uskoro uzimam dva komada i vezem ih u raid-0 pa javljam testove :-)

Marko
18.02.2012. @ 18:16 #7af81801

Djordje na deklaraciji mu pise da trosi manje od 3,5w u active rezimu

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan