logo
Redakcija

Pirati naterali Apple da zatvori OSX

23.05.2006. @ 17:00   #Novost

Inženjeri MAC-a bili su prinuđeni da zatvore izvorni kod OSX jezgra. Ovakav potez je došao nakon što je Apple ove nedelje poslao 43 sigurnosne popravke za OSX i Quicktime. Od kako je istaknuto da na Apple-ov OSX počinju da obraćaju pažnju tvorci malware-a, došao je dan kada su kroz njihov operativni sistem prolazili kao kroz sir. Prema rečima Tom Yager-a povlačenje Apple-a na zatvoreno jezgro samo će se odnositi na Macintosh-e sa Intel-om u sebi. Korisnici koji su se navikli da imaju mogućnost da hack-uju jezgro operativnog sistema za specifične zadatke, psovaće Apple što ih je stavio u ovakav položaj. Apple će se ograditi i uperiti prstom u pirate.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan