logo
Redakcija

Plaćanje računara po korišćenju

31.12.2008. @ 08:00   #Novost

Microsoft je nedavno patentirao način naplate korišćenja računara po modelu koji bi mogao da zaživi u budućnosti. Naime, ova kompanija razmatra razne vrste licenciranja svog softvera a ovaj model uključuje naplaćivanje korišćenja računara (odnosno softvera ove kompanije) u zavisnosti od vremena korišćenja i nivoa performansi koji su korišćeni. Microsoft navodi da bi na ovaj način korisnik platio veću sumu nego što plaća danas za licencu za operativni sistem ali da bi na ovaj način u svakom slučaju posedovao računar čiji je operativni sistem uvek ažuriran i opremljen najnovijim softverskim rešenjima nezavisno od operativnog sistema.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan