logo
Redakcija

Pojavio se hakovani DX10

25.04.2007. @ 17:00   #Novost

Microsoft je najavljivao da će DirectX 10 biti integrisani deo Vista-e, navodeći da neće moći da bude implementiran u neki drugi operativni sistem. Razlog za ovo je pristup DirectX-a 10 direktno Vista jezgru. Ovo je sve važilo pre nego što je na svetlost dana izašao Alky Projekat. Naime, izvesni Cody Brocious iz San Diego-a tvrdi da može da kreira svojevrsni „omot“ za izvršne fajlove Windows-a tako da oni mogu da budu pokrenuti na nekom drugom operativnom sistemu bez uticaja na taj operativni sistem. U proteklih godinu dana Alky Projekat je bio u fazi testiranja. Oni koji su ga isprobali tvrde da omogućava pokretanje DX10 aplikacija ne samo na DX10 već i DX9 hardveru.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan