logo
Redakcija

Posle eksplozija Sony povlači baterije

18.09.2006. @ 17:00   #Novost #Laptop

Do opoziva baterija je došlo nakon nekoliko slika Dell i Apple laptopa koji su “ekslodirali” a koje su prikazane na Web-u. Eksplozije su pretpostavlja se izazvane neispravnošću Litijum jonskih baterija koje je napravio Sony. Gubici koje je kompanija Sony do sada doživela kao proizvođač spornih baterija se procenjuju na nekih $250 miliona a pretpostavlja se da će ukupni gubici dostići cifru od $267 miliona. Masovni opoziv baterija je takođe izazvao finansijske glavobolje za Apple i Dell. Port-parol Sony China koji je izneo podatke o gubicima je odbio da odgovri o očekivanim gubicima korisnika sa kojima bi Sony mogao da se suoči.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan