Povećana upotreba Firefox-a na teritoriji Evrope naglašava da borba oko pretraživača nikako nije završena, navodi se u nedavno završenom istraživanju analitičara. XiTi Monitor, kompanija koja analizira tržište i čije je sedište u Francuskoj, objavila je izveštaj u kojem se navodi da je procenat upotrebe open-source pretraživača povećan među evropljanima sa 19.4% u aprilu 2006-e godine na 24.1% u martu mesecu ove godine. Kompanija je ove podatke dobila na osnovu posetioca Web sajtova preko kojih se koristi analitički servis koji sakuplja podatke kao što su pretraživač i lokacija posetioca.