IBM će predstaviti novu generaciju Unix servera početkom sledeće nedelje, prvi koji koriste Power6 procesor, navodi se u saopštenju kompanije. Početkom 2004-e godine najavljeno je da će se Power6 serveri na tržištu pojaviti 2006-e godine. Prema trenutnim planovima IBM-a, prvo će biti predstavljen samo Power6 bazirani server srednjeg opsega u prvoj, a sledeći modeli će uslediti u drugoj polovini godine. Power6 serveri mogu imati više čipova nego oni koji koriste Power5+. Power6 serveri sadrže 64 čipa, dok je maksimalni broj čipova za Power5+ modele iznosio 32. Takođe podrazumevaju i AltiVec multimedijalne ekstenzije koje su korišćene u PowerPC 970 liniji procesora.