logo
dax

PowerColor Radeon HD 6790 1GB GDDR5

01.06.2011. @ 22:35   #Komentar #Grafička karta #PowerColor

kako se pokazala ova grafika?

138 komentara

Adam
05.06.2011. @ 11:40 #b6dcf724

Nije losa grafa,ali MNOGO su bolje serije 58xx i 68xx,a razlika je mozda do 20 evra. Moja preporuka je 6850 i 5850,ili u tom rangu neka gtx 460 1gb. -:Na papiru izgleda kao zver,ali nije bas tako

simke
11.06.2011. @ 11:41 #9ea199c6

kako tera igrice na full hd +:ocena u win 7

t
11.06.2011. @ 19:43 #18ef5144

Adam kažeš razlika do 20 eura ajde mi ti prodaj 5850 novu za 145 eura da kupim odmah sad

smoki
12.06.2011. @ 18:40 #79eaad3e

koja je ocena u win 7 +:jel ima neko ovu graficku

dax
12.06.2011. @ 21:30 #70dec22a

bilo je sapphire i msi 5850 koliko hoces za 13500 din, ali se rasprodale, sada ima sapphire 6850 za 13900, isplati li se dodati 2000 din za 6850 ili uzeti ovu?!

Marko
13.06.2011. @ 13:55 #a77f292b

Isplati se dodati 2000 din. za 6850.

Zile
07.07.2011. @ 10:09 #e802bdbf

Ocena u Win7 je 7.6 +:ocena Win7 -:ocena Win7

Zile
15.07.2011. @ 12:13 #06a159b3

Imam ovi kartu nedelju dana. Testirana na novim naslovima igara 2011. godine. Sve radi besprekorno u full setovanju. Preporuka. +:Odlicna

Zile
15.07.2011. @ 14:22 #5eeb9c01

Da dodam - izuzetno tiha graficka karta.

Milos
26.08.2011. @ 21:31 #98322951

Da li je termal masterovo napajanje od 420w dovoljno za ovu karticu?? ako nije koje preporucujete?? +:pitanje?

Djuka
29.08.2011. @ 12:53 #5762673d

Ne bi trebao da imaš problema, pošto ova grafika max može da povuče oko 100W.

Dark Lone
31.08.2011. @ 15:47 #757d9ad3

Kartica jede malu decu em sto ne trosi puno struje! @Milose uzmi neko LC-power napajanje dobro su se pokazala a i jeftina su ja sam pazario LC600-H efikasnost napajanja je 78% sto me je prijatno iznenadilo i radi mi bez problema. +:Odlicna kartica SVE PREPORUKE!!!!!!

xyz
03.09.2011. @ 09:53 #eb8423e6

koliko trosi u odnosu na 6850 ?

Djuka
05.09.2011. @ 14:01 #1a10c6ca

Tu su negde po potrošnji iako je ova kartica slabija od 6850..

Vlado nk
06.09.2011. @ 15:22 #717be951

Moze li na napajanje KME 600W?Hvala!!!!!!!!!!! +:Cijena,snaga 256 bit!

zox
07.09.2011. @ 10:57 #77a3b20a

steta sto nvidia nema ovako povoljnu a dobru karticu +:cena, performanse

Srki
12.09.2011. @ 20:42 #0317de45

Razmisljao sam da uzmem gts450 al vidim da je cena ove ista, pretpostavljam da je bolja gts450? i kakva je ova u odnosu na gtx550 ti?bas sam hteo neku g force al ati, amd ima tako primamljive ponude, dal bi se zenuo ako bih uzeo gtx550?

jale
12.09.2011. @ 20:53 #384c509b

Ne bi se zeznuo, ali ova je malo brza od nje. +:ponosni vlasnik -:koj' bre crni minus!?

Srki
12.09.2011. @ 21:52 #b7c56d0f

Hvala na odgovoru, ova je stvarno povoljna

Miki
13.09.2011. @ 01:20 #54826e53

Naravno da nije brza GTS450. Ona je nivo iznad nje... nesto izmedju gts 450 i 6850. +:Najbrza mid graficka, cena. -:Za Srkija

qwerty
14.09.2011. @ 04:58 #be731ca5

@Vlado nk Samo u ludilu bih stavio karticu od 100+ € na napajanje od 10€

Goran
15.09.2011. @ 15:49 #d2697ef9

Dali vredi za ovu istu karticu dati 11.000 hiljada-saphire ili za Power color 10.000?Koliko je Saphir boli od Power colora?U cemu je razlika?

Vlado nk
15.09.2011. @ 22:13 #0e1654b9

Nije ti,u osnovi nista bolji Sapphire.Ovo je EXTRA za ove pare,e da oce pasti na 90e.....

Empresario
20.09.2011. @ 03:21 #4dfd2c60

Grafika trosi oko 150 vati kada je u ful loadu, najjeftinije napajanje koje moze da je izgura je lc power 6550, 550 vati sa 3 sestopinska konektora (dakle ono skuplje). Odlicno se klojuje ide na gigaherc gpu i 1235 megaherca ram. Tera veliku vecinu igara na apsolutnim max podesavanjima i jaca je od gtx 550ti kao i gtx 460. Jedino sto nije bas tacno je da moze da gura 3 monitora istovremeno na visokim podesavanjima. U full loadu ne prelazi 70 stepeni. Ova je manja za jedan inc od saphire varijante. To im je jedina razlika.

ja
23.09.2011. @ 19:00 #35f4de0a

Grafika fenomenalna, dobar proizvodjacPowercolor daleko bolja od GTS 450, bolja je i od GTX 550Ti. Razlike nema izmedju ove i Sapphire-a cak ova manje trosi jer ima jedan sestopinski konektor dok sapphire ima dva sestopinska. Cena je manje i to iskljucivo zavisi od uvoznika, kupite ovu, a za razliku do sapphire-a cstite sebe necim drugim!!! +:tiha, hladna ,256bita!!!

vlado nk
24.09.2011. @ 23:58 #36205c10

rastura,samo da je malo jeftinija... -:cijena

mikijabre
25.09.2011. @ 06:14 #ed05b635

Vredi dodati 20 € i kupiti Radeon HD 6850 umesto nje, a ko hoće nešto ozbiljnije neka kupi GeForce GTX 560. Da se ne lažemo u pitanju je osakaćeni GPU Barts LE. Koristim je već nedelju dana, zadovoljan sam ali priznajem da sam se z*****. Zna da iznervira nizak clock u 2D režimu (svega 100MHz /150MHz) pa hoće ponekad da štucne kada je običan surf u pitanju. E sad, ko ima AMD A8 platformu i hoće asimetrični CorssFireX nema svrhe kupiti jaču karticu od Radeon HD 6670. Ostali, neka dodaju malo para, ima nešto bolje. Pozdrav! +:Cena, za ovaj novac nema bolje. -:Nizak clock u 2D režimu.

vlado nk
30.09.2011. @ 11:24 #5a97a1fb

Da li se stvarno isplati dodati 22 evra za 6850?Hvala! -:ne znam

Darko
30.09.2011. @ 12:39 #4c42cf36

Naravno da se isplati, pogotovo ako imaš Full HD monitor.

drum
12.10.2011. @ 22:20 #b0a73b53

Ovu karicu imam od sredine aprila,tj.,kupio sam je cim se pojavila kod nas.Pre nje sam imao Sapphire 5770 1 gb i ova je za klasu bolja(isto 800 sp-ova,stim sto je 256 bitna memoriska magistrala,naspram 128 kod 5770).Kartica je dosta bolja i od NVidia GTX 550 i nesto brza od GTX460 768mb,a za nijansu sporija od GTX 460 1 gb.Mana joj je potrosnja koja je u rangu sa HD6870,tj.,visa od 6850 koja je brza(manjak sp su nadoknadjivali visim taktom,pa zato i veca potrosnja,isto kao i kod prethodne generacije,5830 je veci potrosac od 5850,a sporija karta).Mislim da za 100E nema konkurenciju i da ce jos dugo biti pravi izbor za gejmere sa ogranicenim budzetom. +:tiha,hladna,cena -:potrosnja

deks
13.10.2011. @ 11:17 #2276f41e

Moze li ovu karticu da izgura neko kinesko napajanje od 450w ? Koliko je 6770 sporija od ove ?

Darko
13.10.2011. @ 15:26 #bab453ff

Sporija je oko 15-20%.

Igor
15.10.2011. @ 00:49 #e6897644

Može li ovu karticu da izgura CM 420W?

Milisaw
17.10.2011. @ 20:27 #c61251e6

Nema šanse...Priličan je potrošač...oko 150W,a to kinesko napajanje u CM-u može da izgura plafon gts 450 i amd 6770 i to na guziće...

Darko
18.10.2011. @ 13:40 #86262155

Naravno da može na 420W, grafička max troši oko 100W, a ne 150W! +:@Igor, Milisaw

Petar_Pank
23.10.2011. @ 16:02 #f0a1c3f0

Zadovoljan sam, nisam sklon preterivanju. Mali savet, ne koristite kineska napajanja, ortak je izgoreo jedno posle 6 sati FurMark-a. Torši dosta struje u 3D režimu, po specifikacijama sa AMD-ovog oficijalnog sajta neki modeli zahtevaju 2x75W 6-pin, ova zahteva jedan koji može da isporuči 150W. Neko dobro, brendirano napajanje od 500W završava posao. E sad da objasnim situaciju sa WinWin-om. Poslali su karticu koja je fabrički neispravna, vratio sam, trebalo im je oko mesec dana da mi pošalju drugu. Očaj, izbegavati ih! +:Odlična u rangu oko 100€, solidne performanse. -:Nikako ne kupujte u WinWin Shop-u.

Pc
24.10.2011. @ 12:44 #db1ce2b1

moze li na Lc 550 w napajanje ?

Darko
24.10.2011. @ 14:08 #dc669da6

Naravno da može na LC 550W. Za ovu grafičku dovoljno je i kinesko od 500W, ali sa kinezima se nikad ne zna...

Marko
24.10.2011. @ 14:13 #90784ef9

Naravno da može.

Corviero
30.10.2011. @ 17:06 #48de3eae

Imam ovu grafiku vec par meseci i moram da priznam da sam zazalio sto nisam dodao 25-30 eura za 6850. Driveri su ocaj zivi, sa najnovijim ne moze da se igra ni Rage ni Battlefield 3. Gpu je jaci jer je ideja bila da se time nadoknadi oslabljena arhitektura 6850.U principu kad bi poradili na driverima bila bi ovo definitivno best buy, ovako to je 6850. Klokuje se opusteno na 900 vise ne ocekujte jer je vent na hladjenju jaaaako bucan. Takodje pojavile su se lazne informacije na netu da ce moci da se otkljuca u 6850. Referntna karta je laserski ubogaljena a ne zakljucana. +:256 bita ddr5 sa gpu na 840 MHz -:DRIVERI, arhitektura

Dimke
02.11.2011. @ 09:00 #e88d2140

Momo: ne citas izmedju redova nije ista arhitehtura cipa a naravno nemaju isti broj shader jedinica koje su inace glavna svat u brzini,dakle 6850 ima oko 900 shader jedinica, 6950 oko 1200 i 6970 oko 1350 ako me secanje dobro sluzi jer inace nisam ljubitelj AMD karti pa nek mi iskusni ne zamere, dakle pogledaj koliko ova ima shader jedinica i bice ti sve jasno zasto i kako!

Dejan
10.11.2011. @ 16:11 #af9bc12e

Kako brate Corviero ne može da tera Battlefield 3?? Moj kum ima 6750 i i5-2310, moze na ultra da igra na full hd, ali igra na all high zbog fps-a. igra tečna bruka, ne štuca ni malo! slika razbija kako izgleda!!!

Ljuba
11.11.2011. @ 12:16 #59fcd747

Tvoj kum sigurno ne može da igra normalno sve na max opcijama, ljudi koji imaju 6870 moraju da igraju High, za ultra je potrebno 6950/GTX 570.

vlasha
24.11.2011. @ 04:18 #9aa48323

Da li mogu sa ovom grafickom karticom koa je kupim i core 2 duo e7500 2.9ghz procesorom da igram na full empire total war i shogun total war? ili da kupujem bolji procesor... imam 3Gb rama memorije i sada imam 9800gt na kojoj jedva teran ma medium......???

Djuka
24.11.2011. @ 10:53 #ed304cec

Radiće ti ok za sada sa E7500, ali u dogledno vreme planiraj neki quad, recimo i3 2300 ili X4 955.

vlada
26.11.2011. @ 03:37 #b97bd259

pa to i planiram da uradim za 3,4 meseca kaa malo pojeftini... a sto se tice ram memorije jel bitno da je ima vise da mi bolja bila grafika da li da povecavam sa 3gb na 4 ili 6 sa trenutnom konfiguracijom hoce li to nesto pomoci ili da nista ne diram i da ga igram na tome sto imam, ili da dokupljujem neke komponente na postojecu konfiguraciju svaki savet mi je dobrodosao... hvala u napred...

Djuka
28.11.2011. @ 15:29 #ce7fadac

Radiće odlično i sa 3GB, menjaj jedno po jedno, za početak uzmi dobru grafičku, posle možeš ram i ploču, ili cpu.

MILOS
19.12.2011. @ 07:55 #4ff70df0

Dali ova Kartica trosi mnogo vise Wati nego moja Ati Radeon 3870 od 512 MB Trenutno imam Phenom Quad Core 9550 2,2 Ghz on trosi pot maximalnim opterecenjem 95 W, 3 GB Rama DDR2 I Jedan Harddisk od 150 GB, uz to imam neku kvalitetniju maticnu koja ne trosi uopste mnogo W. Ali problem je sto imam Zito napajanje od 500 W pa nisam siguran dali ce ova graficka kartica da mi radi i dali ima nekog rizika, planiram zbog toga da kupim dodatno hladnjenje od 12 cm da je stavim ispod nje da je dodatno hladi. Dali to pomaze ? I dali bih trebao da kupim ovu karticu zbog napajanje ako moze neko iskreno da mi dgovori bio bi mu veoma zahvalan :D

Dragan
19.12.2011. @ 14:26 #68891a9a

6790 pod max opterećenjem troši oko 100W.

MILOS
19.12.2011. @ 15:21 #2ff66d35

@Dragan, pa jel bi moglo moje napajanje da podrzi ovu karticu bez nekog rizika ? Ja trenutno koristim ATI 3870 imam na desktopu oko 25-39 stepeni(uglavnom 32) a u igricama nije presla 60 stepeni koliko sam ja primetio sa onim GPUz-om

milan
21.12.2011. @ 16:38 #417ff2fe

milose mozes za 3000din uzeti lcpower 600w i biti miran! ali trebalo bi i sa tim od 500w da cela konfa radi normalno i bez ikakvih problema!!

Milos
25.12.2011. @ 00:44 #3bb0f99b

kakva je u kombinaciji sa e5700 asrock p45de3 4gb rama 1600 mhz

mare
31.12.2011. @ 19:49 #38019c38

koja je razlika izmedju ove kartice i recimo sapphire hd 6790

mare
31.12.2011. @ 20:54 #8ebfe3f8

koji procesor izvlaci iz nje maksimum ..... AMD 955BE ili AMD 960T ili I3 2100 moze brz odgovor

Empresario
01.01.2012. @ 21:52 #0cbc6d78

@ mare zavisi, ja nemam iskustva sa i3 procesorima, a 960t ima mogucnost otkljucavanja 5 i 6 jezgra kao i vecu klok toleranciju, dok 955be ima otkljucan mnozilac pa ga je lakse klokovati. kad bih morao da se odlucim ja bih izabrao 960t, 955be se uglavnom klokuje do nekih 4ghz stabilno, uz hladjenje na nivou coolermaster 212, dok 960t ide do nekih 3.8 ghz, ali ako ga otkljucas i dignes na nekih 3.6/3.7 e to je onda bas jak procesor. sto se sme grafe tice daleko ti je isplativija 6850 za 115 eura od ove.

Dragan
02.01.2012. @ 11:25 #56802b1a

..samo da dodam da 960T takođe ima otključan množilac.

mare
02.01.2012. @ 15:48 #2ced5704

@empresario vec sam kupio ovu graficku i nevidim po cemu je toliko bolja 6850 kazu nekih 10% ali ova ima OC potencijal tako da sam uzeo ovu.... sad taj 960T i ova graficka mislim da bi to bio zver od racunara

profa
04.01.2012. @ 22:45 #58217e58

ljudi nemojte porediti amd i intel procesore intel je skuplji i u svakom segmentu jaci od amd-a....jebes sest jezgara kada jedva da ima igrica koje koriste sva 4 jezgra...a i kada bude i ako bude igrica koje zahtevaju 6 jezgara taj 960t nece biti dovoljno jak...

oviktor
08.01.2012. @ 14:03 #cd6342cb

Jako dobra grafička,na 22 inč monitoru u high opcijama na max rezoluciji gura bez problema crysis 2,f1 2011,dirt 3,need4speed the run... Hladna i tiha grafička.Ako nekom nije dobra na ovim igrama onda je možda problem sa ostalim delovima računara.Moj jer core2quad 2,33GHz,4GB ddr2 ram,500W dobro napajanje.

marko
11.01.2012. @ 17:44 #b2f49d34

Treba mi pomoć slažem konfiguraciju i planiram da uzmem asus M4A88T-V EVO/USB3, Phenom II X6 1055T, 4GB 1600MHz DDR3 HyperX Blu i ovu grafiku pa me zanima da li neko možda zna koje bi mi napajanje trebalo ili gde bih to mogao da vidim/izračunam

mare
12.01.2012. @ 01:57 #2e41a884

uzmi napajanje od 600w LC power mada ja bih ti preporucio da uzmes 960T procesor,nemoj uzimati taj x6 jer je osetno slabiji od 960T,sto se tice graficke graficka je extra ima cak i podrsku cross firex a za ove pare sto si ustedeo uzmi jos jedan modul od 4gb :) imaces extra racunar pozdrav

wtf
14.01.2012. @ 13:37 #65f62864

mare na koju foru je 960t jaci od x6 1055t?????????????

milutin
15.01.2012. @ 17:26 #89ebe46e

naravno da je slabiji pogotovo to ja znam jer samo uporedjujem AMD cpu i tako da je 960T jaci od x6 1055 nekih 10% jer nema nijednog programa koji ce iskoristiti svih 6 jezgra maximum je 4 jezgra amd 960T je za sad najbolji AMD-ov cpu ja sam testirao njega i 955 i x6 1055 u igricama najnovijim i najbolje se pokazao 960T zato sto ima yutbo core a osim toga manje se greje i noviji od oba dva cpu-a tako da je jaci od 955 15% a od 1055 10%

ivan
16.01.2012. @ 03:47 #acd4e9e7

i x6 poseduje turbo-core, podize frekfenciju na 3 jezgra u zavisnosti od toga da li pokrenuta aplikacija koristi manje od 3 jezgra... nego htedoh da pitam u vezi graficke :D ima li ko ovu graficku, kako se ponasa, kakav je kvalitet izrade, da li se isplati dodati 20e za asusov model ove kartice? svako iskustvo ili savet dobrodosao! +:kupujem

ivan
16.01.2012. @ 04:02 #8783e3ea

...hteo sam da napravim poredjenje sa msi-evim modelom, a i od ostalih je jeftinija bar 15e... dali je opravdano jeftinija, ili ima neka caka!? pomalo sam skeptican u vezi sa power-colorom...pa zbog toga pitam za iskustva sa ovim modelom :/ +:ispravka

mare
16.01.2012. @ 16:26 #f79ffc47

ja imam ovu graficku uz AMD 960T i 2x4gb ram ,sto se tice graficke odlicna nemoj doplacivati jedino sto ces dobiti za tih 20e je bolja kutija lepsa knjizica i ostal egluposti uzmi ovu,mada ako vise volis ASUS onda daj 20e odnosno baci kroz prozor.

neupucen
18.01.2012. @ 12:38 #e9b1d653

Imam problem sa ovom grafickom povremeno mi se pojavljuju neke crne kockice:((( na monitoru pretezno dok normalno koristim racunar u surfu stranica ili radu u win. dok mi se u igrama to ne pojavljuje ne igram neke preterano zahtevne igre pa sve gura u full!Jos uvek je pod garancijom ima je neka 3 meseca pa bih voleo da znam da li treba da je reklamiram dok je vreme ili sta da radim!? Unapred Hvala!!

neupucen
18.01.2012. @ 12:45 #0dae2b7e

Imam problem sa ovom grafickom povremeno mi se pojavljuju neke crne kockice:((( na monitoru pretezno dok normalno koristim racunar u surfu stranica ili radu u win. dok mi se u igrama to ne pojavljuje ne igram neke preterano zahtevne igre pa sve gura u full!Jos uvek je pod garancijom ima je neka 3 meseca pa bih voleo da znam da li treba da je reklamiram dok je vreme ili sta da radim!? Unapred Hvala!!

mare
19.01.2012. @ 16:23 #6d307e5d

da li ti je graficka u garanciji ili ne ja mislim da ti to nece uvaziti,moja preporuka bolje stavi ti to na prodaju po nekoj nizoj ceni i uzmi 6850 zato sto je to kvara 2D/3D i to se neuvazava u reklamaciji koliko ja znam na tebi je da pokusas da odes tamo gde si kupio,ali ne moj dzabe da gubis vreme prodaj to nekom dok ne crkne skroz a tad nema leka :( +:@nepucen

Nikola
22.01.2012. @ 01:36 #8d717be1

I ja sam imao problem sa pojavljivanjem kockica i rešio sam promenivši napajanje. Inače sa AMD FX6100 black edition i ovom kartom teram sve igrice na high. Svaka preporuka... +:Odlična

nenad
22.01.2012. @ 01:46 #62956220

Da li je istina da 6790 flesovanjem biosa moze da se otkljuca u 6850, gledao sam na netu kinezi su to uspeli?!

mare
22.01.2012. @ 14:56 #eda5df7d

jeste istina je ali to ce nama biti dostupno tek u maju :)

nenad
22.01.2012. @ 18:42 #68b960dd

Kako mislis, bios ili kartice koje se otkljucavaju u maju?!

mare
24.01.2012. @ 14:35 #825d6173

e to nisam ni ja najbolje shvatio ali mislim da ce moci u maju bez obzira kad si kupio artu barem se tako nadam.

dejan
30.01.2012. @ 18:24 #b77e072f

koja je najbolja grafa za igranje do 130 sve na ultra i 1920x1080

marek
02.02.2012. @ 22:54 #25d6f5fa

Dejane evo ti odgovor +:ova sve moze da tera u fullhd

Hd
05.02.2012. @ 12:16 #906dfde2

moze li na napajanje lc 550w ? (imam x4 955be) i da li vredi 25e vise za 6850 ? Hvala

marek
05.02.2012. @ 13:31 #d679f8c3

ja imam lc power od 600w i na njemu 960T i 4gb ram dosta kulera (5kom) hard disk dvd i radi normalno mislim da bi moglo,ako tako gledas da doplatis 25e za 6850 isplati se pa ces onda pomisliti da doplatim jos 25e za 6870 i tako u nedogled uzmi ovu kartu koja bi trebalo da ti radi na tom napajnju jer nije veliki potrosac jer sam je ja pustio i na kinezu od 500w JNC radila je,ako ces uzeti 6850 kupi napajnje minimum 600w tako da se ne isplati moj je savet 6790.

Wasta
10.02.2012. @ 01:52 #61c6388c

Ja imam ovu kartu od aprila 2011,tj.,uzeo sam je cim se pojavila kod nas.Karta je skroz OK za novac koji kosta,mada je ipak 6850 bolji izbor,pogotovo za one sa kunf-fu napajanjima.6790 ima 800 sp-a dok 6850 ima 1120.AMD je morao da poveca klok GPU da bi karta bila neka zlatna sredina izmedju 6770 i 6850,a to je prouzrokovalo vecu potrosnju od 6850 i manji OC domet.Sve u svemu kome nije problem da se ispruzi jos 20E,kome OC nije stran i ko ima losije napajanje-nek ne razmislja puno o 6790,nego nek uzme 6850.

coa
14.02.2012. @ 09:58 #579de6dd

jel moze ova grafa na amd athlon 64 x2 dual core 4000+ 2.11 GHz. I ako ne moze koji mi procesor preporucujete za male pare da tera ovu grafu??

mare
14.02.2012. @ 20:53 #8e93a0c1

minimum ti je phenom x2 555 ali bas je jaka karta zato bi ja isao na x4 phenom

dusan
18.02.2012. @ 14:15 #e36119f3

taj procesor je slab...kupi amd 450 3.2 ghz.sa 3 jezgra.on ce ti odlicno raditi uz ovu grafu a i nije skup kosta oko 65 e

Matija
20.02.2012. @ 19:54 #70ec8b1d

E ovako planiram da kupim neku maticnu as rock mrzi me da pisem model kosta 44 e i phenom 560, 4gb rama i ostale gluposti! Tu je prob kod gradicke razmisljam da li da kupim neku 6790 6850 ili 6870 verovatno powercolor e posto je powercolor 6870 najjeftiniji od svih 6870 ciljam na njega ali me zanima da li je bolji od svih 6790 i 6850 cene do 140 e? I koliko bi mi napajanje i koje do 30 e trebalo da bi izwukao prethodno navedenu 6870 i ostatak pc?

Dragan
21.02.2012. @ 02:47 #b615d307

Jel bolja ova ili Saphire 6790HD

Djuka
21.02.2012. @ 08:10 #3f45b52b

@Dragan, iste su, Sapphire jedino možda ima malo bolje hlađenje i možda je malo tiši. @Matija, najeftinija 6870 je bolji od svih ostalih 6850 i 6790, ta powercolor 6870 eventualno možda bude malo glasnija i par stepena toplija od nekih skupljih modela. Radiće na bilo kojem napajanju koje ima realnih 500W.

Dragan
21.02.2012. @ 12:56 #e51a18dd

A kako se gleda to da napajanje ima realnih 500W

Djuka
21.02.2012. @ 15:21 #931a7145

Gledanjem testova na netu na kojima je merena stvarna snaga. Pogledaj komentare za LC napajanja i uzmi neko od 30e, samo da znaš da LC ne prikazuje realnu snagu svojih napajanja..

Dragan
21.02.2012. @ 17:03 #b0b73729

Ma nisam neki strucnjak lakse mi je da nadjem nekog ko zna pa odem i kupim kako sad je l dobar LC power ili nije. Jedva sam skupio pare za grafu sad jos i napajanje ja imam frontier 500W i radila mi je 9600 Gainwoed al se sve grejalo ja sam mislio da Radeon manje trosi kad prc ti rece treba mi i neko jako napajanje. Molio bih tvoj savet za grafiku oko 100EUR bez novog napajanja.

vitali
24.02.2012. @ 14:50 #fd9e8085

Ova kartica je vrh za taj novac koji posedujes ali ti ne preporucujem samo zbog tvog napajanja preslabo je ...Moj savet ti je 6770 ona trosi u fulu oko 110w dok 6790 ide i do 150w tako da se tebi isplati 6770 ali 6790 ima bas osetno bolje preformanse..Razmisli da ustedis jos novca i kupis lc power 500w uz neki dual bi ti bez problema pokrenuo 6790 cena mu je oko 2400din...

Djuka
24.02.2012. @ 15:54 #df057b2d

Slažem se, uzmi 6770 i ne misli, osetno je jači od 9600..

Dragan
25.02.2012. @ 02:10 #37006290

Hvala,znaci bez ulaganja u novo napajanja 6770HD a neko mi rece na drugom sajtu moze i nvidia GTX550TI mada je malo skuplja

Darko
27.02.2012. @ 15:09 #59f166aa

Skuplja i više troši, 6770 ima bolji odnos cene i performanse..

oviktor
09.03.2012. @ 14:31 #268aa996

imam ga već skoro 1 godinu,na 1920x1080 gura sve igre (crysis 1,2,dirt 2,3,battlefield 3,serious sam 3..)na high opcijama,HD filmove tera bez problema.Extra izbor,svima preporučujem +:zasad sve

Marko
09.03.2012. @ 22:14 #8c03a6d1

Koja je razlika izmedju PowerColor i Sapphire ili Radeon na primer ? Cuo sam da je PowerColor bas losa marka i da je ventilator mnogo losije uradjen nego na ostalim kao sto su MSI i ove Navedene. Jel to istina ?

mare
09.03.2012. @ 23:08 #4d1218ad

daa ti kazem to su sve iste graficke kartice i nema razlike u preformansama osim toga to sto kazes da je losa marka nije tacno,ova graficka kartica 6790 ima veoma dobar tih kuler(za razliku od powercolor 6850) tako da nema nikakve razlike izmedju ove i sapphire ali ako uzimas 6850 moj savet sapphire jer je bucan kuler i losije hladi 6850,dok na 6790 je mozda i bolje uradjeno od sapphire,ja je imam i samo su reci pohvale za graficku karticu posto ih koristim u CrossfireX rezimu 2x 6790 jace su od singl 6970 tako da moja preporuka je powercolor 6790

Shone
02.04.2012. @ 13:55 #f51a4d86

Kako bi se moj phenom 8650 x3 blagi overcloc na 2.52 snasao sa ovom grafickom

DarkLone
04.04.2012. @ 01:31 #aee2064e

Sasvim ok dobar ti je procesor jos uvek nije pregazen :)

ivan
23.04.2012. @ 16:07 #0d227048

brzina rada procesora je koliko???? hocu i ja da je kupim...vidim da je bas ok graficka za ove pare

Sale
29.04.2012. @ 15:44 #a8078234

Imam u jednoj masini GTX 550 Ti a u drugoj nju. Neuporedivo BF3 na full HD rezoluciji radi na ovoj kartici. -:nema mana za taj novac

ivan
08.05.2012. @ 19:24 #fa45f7ca

Ljudi smesno je nesto pricati o powercolor 6790 pogledajte cenu,za te pare definitivno najbolja a uostalom apsolutno sve igre pokrece na 1920/1080 i da dodam fps uopste nije los na ovoj kartici kod mog druga uz 965 i plocom msi 870-c45 mas effekt 3 56/58 fps sve na max neverovatno ja sam se zaprepastio potpuno veliko iznenadjenje za mene i neke moje kolege a temperatura dok je igrao ma vise od 2 sata je igrao koliko se ja secam je bila 63/65stepeni. +:odlicna

Marko
09.05.2012. @ 12:32 #dde36433

Kako ide ova grafa uz athlon X3 455 klokovan na 3500mhz?

Shone
12.05.2012. @ 09:48 #c5fd13d7

nesto sam nadcuo da se ova kartica sklapa od chipova i memorija koji nisu uspeli da udju u 68xx seriju.trebalo bi da su dobri ali za klokovanje vec :S.firma je sama spustila sredere i badnwith da bi izdrzala napor tako da ne zezajte se mnogo sa njom,ali za igrice bi trebalo da bude extra :)

Lc gost
14.05.2012. @ 22:27 #459bc1cd

da li se otkljucava u 6850 +:@ pomozite

Shone
18.05.2012. @ 10:52 #4fc1bdf0

Ne.mogu da se dobiju slicne brzine clockovanjem koje takodje nije preporucljivo.bolje dodaj 4-5 evra i ne lupaj glavu dal ce da pregori :) +:LC gost

Vlado nk
26.05.2012. @ 02:11 #d366b705

Kakvi su drajveri za nju? Ja imam Nvidiu 450 GTS Gigabyte, jako dobro radi, perfekti drajveri. Da li vrijedi ove novce? Pozdrav!

nikola
27.06.2012. @ 18:09 #92aa44b4

Po stranim forumima kazu da ako se flesuje bios (da se stavi od 6850) mogu da se otkljucaju jos 200 sejdera ali kazu da bi se graficka pregrevala....zato su zakljucani. Max clock 960mhz ja mislim da bese. Pozdrav +:za lc gost

Zoran
03.07.2012. @ 14:55 #e0de2e32

Ova grafička meni ide skroz stabilno na 1000MHz, mem na 1150MHz. Ima samo jedan konektor za napajanje što je sjajno. +:nečujna, brza, povoljna

Nikola
04.07.2012. @ 13:26 #8bbe4434

Da li moze da se poveze sa tv-om ? Msm da moze ali ja imam nvidia gf mx440 64mb a ova mi je buduca, tako da vidite koja je razlika i zasto ne znam.... +:buduca -:potrosnja :@

coa
04.07.2012. @ 23:12 #8a09956c

Da li bih sa x2 dual core 2.2 Ghz, 2gb rama i ovom grafickom mogao da igram zahtevnije igrice bez seckanja (nba 2k12, pes 12, gta 4...)? Pozdrav

mare
05.07.2012. @ 17:34 #2a46271d

pa graficka moze da tera te igrice ali ostatak masine je los za GTA4 sto se tice pes i nba to ces moci sa tim proceosrm ali za gta 4 bez quadcore AMD ili intel i5 uz 4 do 8gb rama nema nista zato sto je igra lose optimizovana.

Arsen
13.07.2012. @ 06:55 #86acbb88

jel probao neko da otključa ovo čudo u 6850?Pošto tek treba da je dobijem

deki
19.07.2012. @ 21:43 #6ca0a164

treba mi mala pomoc,koja je graficka bolja: PowerColor Radeon HD 6790 1GB GDDR5 ili MSI Radeon HD 3870 X2 1GB GDDR3 R3870X2

Danilo
23.07.2012. @ 11:00 #f7ca388f

6790, ali bolje dodaja malo para i uzmi 6850..

igor
24.07.2012. @ 22:44 #cea63201

Gde ima da se nabavi ova karta?!! +:1gb vram, 256bit -:nema je!

AKI
29.08.2012. @ 21:08 #68773c62

Koja je graficka bolja, 6790 ili 7770

Darko
29.08.2012. @ 22:42 #b2150709

7770 je mnogo bolja.

jole
02.09.2012. @ 21:55 #baf86f89

@ Lc gost oni koji su bas jako, jako mudri je bez problema otkljucavaju i u HD6990 +:fina mala -:nije moja, ima drugog

oki
05.09.2012. @ 00:16 #bc0686c2

Ja mislim da je 6790 bolja od 7770, jer je 6790 256 bit a 7770 128 bit, i Unified Shaders za 6790 je 800 a za 7770 je 640, a ostalo im je uglavnom sve slicno, ja tako mislim a mozda i gresim...

Darko
05.09.2012. @ 09:53 #d34a0810

Uprkos specifikacijama kartica, čak i po performansama je 7700 malo bolja, ali zato manje troši struje, manje se greje, bolje klokuje..

Daniel
05.09.2012. @ 22:14 #cde3f241

Zasto nema Asus 6790 ?

Maki
30.10.2012. @ 13:40 #0d5b0f79

super sam zadovoljan, uzeta u konfig win win Gamer x4, ali je bucna nenormalno, zna li neko resenje, ventilator mi je stavljen na autom brzinu, smem li da mu ja smanjim brzinu jer dok ne krenem sa BF3 radi necujno?! +:tera BF3 na 1920x1200 60hz bez problema -:Pre bucna, nakon vise od sata igranja cuje se kao sobni ventilator

Milan
27.11.2012. @ 20:00 #8cdb4aad

Imam je godinu dana,sve igre su u ful HD rezoluciji na max(odlicna Asusova ploca i quad core AMD 645 na 3,1GHz)sve komponente trebaju biti na visem nivou,a sto se tice buke,moja se skoro ne cuje,na oko 60% ventilator,ali klokovana.Mozda utice i ostatak komponeti,naravno,temp u sobi...Otvori bocnu stranu,cisto da vidis razliku.. +:256bitni interfejs -:za tu klasu i cenu-nema

imama ga
01.01.2013. @ 03:23 #9b8a74f6

da li moraju da budu drajveri sa powercolorovog sajta ili mogu sa AMD graphic

Bojan
02.01.2013. @ 01:09 #bba37681

Naravno skini sa AMD-OVOG SAJTA u sustini zadnji drajver je na amd-ovom sajtu. +:odlicna karta

imama ga
02.01.2013. @ 03:02 #2e8e08c4

ovo pitam jer imam problem sa racunarom, on radi normalno sve dok ne zablokira i pojave se zelene ili plave vertikalne linije i samo restar pomaze da li je to do graficke??????

Mihailo
25.01.2013. @ 15:45 #f5556c74

Kakvo napajanje treba za nju ?

jale
03.02.2013. @ 13:04 #91a3bbfa

Ja trenutno koristim brendirano napajanje od 500W sa jednim 6-pin prikljuckom i za sada nemam problema. +:mihailo -:mihailo

Jovan
04.02.2013. @ 15:09 #75bbdcbb

Ljudi molim vas pomoc.Uzeo sam ovo s*** i stavio na maticnu,ali nikako da se kompijuter uplai.Culer na graficku radi ali je crn ekran.Dali neko zna sta je problem?

djole
23.02.2013. @ 08:07 #0598cf0c

Ljudi molim vas pomoc.Uzeo sam ovo s*** i stavio na maticnu,ali nikako da se kompijuter uplai.Culer na graficku radi ali je crn ekran.Dali neko zna sta je problem? Proveri jesi je utakao na napajanje:)

oliver
18.03.2013. @ 00:55 #38f9d937

Molim da mi pomognete svaku igricu koju pokusam da igram posle nekih 2-5 minuta me izbaci,imao sam windows 8 64-bitni sada sam stavio windows 7 32-bita i sve se isto dogadja neznam sta da radim a graficka je PowerColor Radeon HD 6790 1GB GDDR5

marko
04.07.2013. @ 13:10 #f205d31b

instaliraj Windows Xp 64 bit jer na njemu najbolje preformanse ima! +:@oliver

BOBAN
13.10.2013. @ 23:07 #b5e90218

@ JOVAN & DjOLE & OLIVER...itd.. Da li ste sigurni da koristite dovoljno jako napajanje?? Ja imam PowerColor...Radi SAVRSENO...Ali imam dovoljno jako napajanje. jedino sto mi je pravilo problem...su bili DRAJVERI koje sam dobio na disku...a onda sam njih zamenio najnovijim sa AMDovog sajta i sada sve radi savrsenj :) ZNACI PROVERITE NAPAJANjA... OVO CUDO TROSI MIN. 150W i to kada nije OCovana...tako da...to je verovatno problem, a ne Windows...

Myamoto
14.10.2013. @ 08:27 #39c97499

Što se tiče potrošnje, ova kartica prosečno troši oko 100W, max pod jakim testovima može da povuče do 125W.

sasa
22.11.2013. @ 17:04 #71e40e74

imam problem sa grafickom 6790 hd,izbacuje mi linije i deli monitor na pola,koristim lc power 500 wati,da li je to dovoljno napajanje za ovu plocu ili je do graficke?

ecimko
28.01.2014. @ 10:47 #9007d2c6

To sa linijama se desava zbog grafe.... Javi se ako hoces, to se lako resava.... ecimko @ yahoo.com +:Za Sasa -:Za Sasa

pera
23.05.2014. @ 19:01 #6babcfda

imam problem sa grafickom 6790 hd,izbacuje mi linije i deli monitor na pola,koristim lc power 500 wati,da li je to dovoljno napajanje za ovu plocu ili je do graficke? meni se takodje ovo počelo dešavati u zadnjih par dana sta da radim, tj ima li neko rešenje, unapred hvala..

Dusan
05.12.2014. @ 15:26 #9231fbb8

Imam i ja isti problem sa 6790 hd... +:ZA PERU -:ZA PERU

Danijel
04.02.2015. @ 18:07 #f4195b0b

Imam problem sa grafickom hd 6790, izblacila mi 2 zelene linije na sredini ekrana,imam napajanje LC Power 500W.Samo mi startuje Windows 7 i nakon nekoliko sekundi 2 linije pa crn ekran,moram da restartujem racunar ali opet se sve isto desava. Ja mislim da je graficka crkla skroz..

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan