logo
TheBear

PowerColor Radeon HD 6950 1GB GDDR5

04.06.2011. @ 13:34   #Komentar #Grafička karta #PowerColor

Odlicna karta, tek sad vidi mda se pojavila kod nas, moj primerak je otkljucan u 6970, ima BIOS switch, odlicno hladjenje, dobro se overklokuje best buy za ove pare definitivno. +:Veliak verovatnoca otkljucavanja u 6970

6 komentara

branko
07.06.2011. @ 17:39 #fbae8283

a reci mi kako si je to otkljucao na 6970, je li samo clockovanjem ili u biosu od maticne, neki program? ja ipak mislim da je mnoooogo bolja 5870, jedina mana je sto trosi vise struje,

Nikola
19.06.2011. @ 13:56 #3037ffbd

sad si se provalio zestoko,ova kartica je 20ak posto jaca od HD 5870 !!!!!

yoda
01.07.2011. @ 11:10 #43a629bf

Na WW sajtu je slika druge karte. Znaci ona je nereferentna i ne moze da se otkljucava! zato je i takva cena!

h4ck573r
02.07.2011. @ 09:14 #ed665930

Nikola: "sad si se provalio zestoko,ova kartica je 20ak posto jaca od HD 5870 !!!!!" e nije, hardwerski je jaca oko 5 posto u proseku Sto se tice potrosnje: 6950 trosi 200w 5870 trosi 188w Tako da ni Branko nije u pravu, 6950 trosi vise struje.

skijeti
16.08.2011. @ 00:49 #135703d4

6950 trosi malo vise u full loud, ima bolji memorijski protok i vise teksturnih jedinica. 5870 ima dosta vise shader procesora (1600 naspram 1408 kod 6950) i upravo ovde i lezi najveca snaga 5870ice... i pikselacija je bolja, nekih 7-10%, sto znaci da bolje podnosi 'beyond HD' rezolucije... S druge strane, teselacija je neuporedivo bolja kod 6xxx generacije (barem tako kazu)... Sve u svemu, ja bih se opredelio i za jednu i za drugu, ukoliko bi cena jedne bila znacajno niza od druge! :)

djuro
03.12.2011. @ 23:15 #df525ce6

samo se 6950 2GB otkljucava u 6970

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan