logo
Mare

PowerColor Radeon HD 6950 2GB GDDR5

16.12.2010. @ 09:32   #Komentar #Grafička karta #PowerColor

Pre bi uzeo Gigabyte ili Sapphire +:Odlicna kartica -:Powercolor

42 komentara

gt
16.12.2010. @ 15:06 #efbea31c

vecina ati fanova napada nvidiu kako ima visoke cene,a sta imamo ovde karticu koja je barem 10 % (ako ne i vise u pojedinim testovima) slabija od gtx 570 koja kosta 10 e vise.. e sad mi vi objasnite de je tu logika ... +:fina karta -:cena definitivno

mario
16.12.2010. @ 15:17 #af116c92

Od GTX 570 je bogami slabija ne 10% nego 20% u proseku! 270GTX je za 2.33% jaca od 6970 a jeftinija od nje celih 80e! Ovi iz AMD a izgleda misle da smo svi indijanci. Au kakav fail!

Darko
16.12.2010. @ 15:55 #5071eeb8

Ovo je prva kartica kod nas i naravno da pecaju budale sa jakim cenama, u EU je cena ove kartice 250-270e, dok je za 6970 330-350e koliko je i cena za GTX 570. Do kraja godine bi trebale da dođu cene na svoje mesto. Ova kartica ima manju potrošnju nego GTX 460 a jača je bar 40%, što je po meni fantastično. +:Performanse, potrošnja -:Trenutna cena kod nas

gt
16.12.2010. @ 19:02 #7417f73c

6970 ima vecu cenu i u eu i kod nas od gtx570..6970 ce se prodavati od oko min 370 e ovde dok ce 570-ici cena lagano padati..

srki
16.12.2010. @ 22:39 #a13e40a8

Sve firme dobiju kartice napravljene u fabrici,lepe nalepnice i prodaju... Gigabyte,asus,sapphire,msi,palit,gainward,leadtek ili powercolor kakve ima veze... sve je to isto(sem garancije) +:Kakve ima veze da li je sapphire ili powercolor?

Darko
17.12.2010. @ 11:49 #fdc5f104

Padaće cene i 69xx seriji, mada se slažem da je visoka početna cena.

simche
17.12.2010. @ 12:54 #16029266

Ma ovo je totalni fail. Neisplativa karta i kraj price. Ne znam sta su mislili ali ako za 1000 dindzi vise imas GTX570 nVidiju koja je preko 20% brza od ove, o cemu pricamo??? Ja ne kapiram, ako neko drugi kapira molim ga da objasni. +:malo bolja teselacija nego 58XX -:slabasne performanse, visoka cena

Darko
17.12.2010. @ 14:25 #b15c57c9

6970 je trebala da bude bolja GTX 480 u čemu je i uspela, 6950 je trebala da bude dosta bolja od GTX 470 po sličnoj ceni u čemu je isto uspela. AMD nije računao da će Nvidia izbaciti GTX 570 tako brzo i po ovoj ceni, tako da su im pomrsili račune, sada će AMD morati da koriguje malo cene (nema potrebe više od 10%) i sve će doći na svoje mesto, biće dosta konkurentne.

laki
17.12.2010. @ 20:02 #2e03c57f

6970 je po svim testovima u rangu sa gtx 570 a slabija od gtx 580...gtx 580-ici ce moci da parira samo 6990...a ova cena je neopravdana i tacka...

nenad
17.12.2010. @ 20:09 #b8104f83

Po ko zna koji put se pokazuje da ce AMD uvek biti i ostati-drugi. Ovo je bio jedinstven slucaj da su imali priliku da materijalizuju prednost nad nVijom nakon 5xxx serije i opet su uprskali stvar. Na sve to, sad su i cenom nekonkurentni. Zaista tezak ali tezak FAIL.

Bojan
18.12.2010. @ 05:56 #c17c1f96

ljudi,da li je ista drugacije bilo i sa 58xx serijom??? ATI e bio u prednosti iz prostog razloga sto je prvi izbacio DX11 kartice,dok je Nvidia kaskala par meseci...gtx 480 je,svakako,bila najbrza kartica,kada je izasla!sada je situacija,vrlo slicna,da ne kazem,ista,s tim sto su ''ZELENI'' prvi izbacili nove GPU-e...ovo se i moglo ocekivati,ja ne znam sto su neki ljudi,toliko skepticni i razocarani! +:verujem da je dobra,ali moj ASUS 5870 i dalje sluzi svrsi -:cena kod nas

Shark
18.12.2010. @ 14:33 #6a4faea6

molim te, neguj srpski jezik koliko god mozes. mnogo je bogatiji i lepsi od tvog FAIL-a:) BRavo :)

gt
18.12.2010. @ 14:36 #e76ebb36

lepsi mozda jes al FAIL rec tako dobro opisuje trenutnu situaciju..uostalom narod neka proceni,dal je fail ili kako god drugacije nazvano - sa istim znacenjem...tu su testovi i cene pa ko voli nek izvoli ! +:nije bitno

nije bitno
18.12.2010. @ 18:24 #0198b847

hvala:)

gt
19.12.2010. @ 10:38 #85c46833

sve ja tebe razumem,al ovde nismo da bi se bavili lektorajem (sto bi gospon. zika rekao) nego da se cudu nacudimo sto se desava oko cena grafickih...ti se koristi recima kojima ti mislis da treba,shvatio si sto je neko sa `fail` hteo da kaze i u ovom slucaju ja se slazem sa njim,ne zato sto je iskoristio tu rec,vec zato sto je u pravu oko jebenih cena ! +:nije bitno

vlado nk
19.12.2010. @ 17:13 #c5a4767c

Ovako,Powercolor je dobar proizvodjac,samo da cijena malo padne,na 250 Eura,recimo..... +:novi model -:cijena

Nikola
19.12.2010. @ 19:08 #dba1fc47

Ja li jača HD 6950 ili GTX 480 ?

gt
19.12.2010. @ 22:09 #ce6a2f9f

gtx480 osetno..

Vlasta
20.12.2010. @ 11:06 #b4f155fa

6850 bolja kupvina po meni.

gt
20.12.2010. @ 16:35 #87867f7a

jesi li mislio na komentar nikolin (tj pitanje njegovo),pa si hteo reci 6950 jer je bolja kupovina (i ja se slazem da je bolja jeftinija je,manje trosi a pruza pristojne perfomanse kad se uporedi sa gtx 480 al tu je gtx 570 koji je slican po ceni a gazi je),ili si slobodno iznio svoje misljenje vezano generalno od svih kartica,pa ti je 6850 koja prestavlja srednju klasu,bolja kupovina jer je jeftina a pruza sasvim dovoljno vecem broju korisnika ??? +:vlasta

mladjo
21.12.2010. @ 01:47 #d5f23372

282e wtf??? Pitam se ima li iko pri zdravoj pameti da iskesira te pare za ovu realno mnogo slabiju karticu od nVidijinih resenja? Ovde je neko gadno pobrkao loncice izgleda +:ne pada mi na pamet nista -:cena,performanse,mnogo zaostaje za nVidijom

Darko
21.12.2010. @ 11:41 #7010b55b

Ovo je već realna cena (u rasponu 250-280e) i odlična kupovina. GTX 570 je realno jača od ove 10-15%, dok je razlika u ceni isto 10-15%, odnosno već osetna, Nvida u ovom segmentu trenutno nema karticu kojom bi mogla da parira AMD-u, čeka se GTX 560. Napominjem da ova kartica ima potrošnju kao GTX 460, 160W, a jača je od iste oko 40%, što je po meni fantastično. Slažem se sa konstatacijom da kada bi ova kartica pala na 250e bila ubedljivi best buy, mada je realno i sada odlična cena.

Za Darka
21.12.2010. @ 22:08 #4e47de77

@Darko GTX570 nije jaca 10-15% od ove karte nego u proseku vise od 20%, nemojte da obmanjujete AMDovci, u lazi su kratke noge. I dalje neisplativo, zbog manje featuresa i ostalih (manje vise poznatih) stvari, AMD karta koja je 20% sporija od nVidijinog takmaca, mora da bi bila konkurentna ici bar 25% s nizom cenom.

Darko
22.12.2010. @ 08:09 #4c445b81

Odmah da se razumemo, poslednje 2 kartice koje sam imao su bile Nvidia, trenutno imam GTX 460, a pre toga sam imao 8800GT, tako da nemože da se kaže da se AMD-ovac, šta više, mrzim likove koji obožavaju brendove! Pogledaj bilo koji test i videćeš da je razlika ta koju sam naveo, 10-15%. Pošalji mi link testa u kome je razlika viša od 20%. Kao što rekoh imam GTX 460 i dosta igram igre, nije mi jasno o kojim Nvidia featuresa pričaš, ako misliš na CUDA, PhysX, nisam ni jedan osetio do sada, niti igrao igricu koju podržava iste, to nije nikakva prednost Nvidie. Mene trenutno oduševljava kod AMDa performance per Wat.

skijeti
25.12.2010. @ 01:45 #dbec2115

Slazem se potpuno sa Darkom. I ja sam vlasnik i Nvidie i ATI gpu-a, tako da je ovde sasvim nebitno da li sam fan jedne ili druge klape! Rec je o isplativosti ili kako bi Darko rekao ''performance per Wat''! Pozeljno bi bilo malo vise postova o tome, a ne NVidia je 'rekla kazala' brza 20+ procenata, odnosno, ATI! Dajte neke cinjenice, ako imate, a ako ne, onda ne pisite o 'kvazi' testovima koje upravo i pisu 'placenici'! ;) Licna iskustva bi bila najpozeljnija. Hvala na razumevanju.

Muka MI je
25.12.2010. @ 14:39 #a6088207

Ljudi ja ceo zivot imam ATI/AMD , neko ceo zivot ima Nvidia ... a neko je menjao ... sve u svemu, vecina ljudi kupuje kartice zato sto se nalozi WOW ... a manji broj ljudi gleda sta im u-stvari treba ati ima nesto sto nekome specijalno treba i nvidia isto tako ... ali ti ljudi se razumeju u svoj posao i znaju sta kupuju ... najbloji test je najneisplativiji, da sam kupis obe grafike i da ih testiras ... al to je malo verovatno .. tako da nemoj da se przite ovi objavili oni objavili ,nema nista od toga, NISTA , to je samo kao sto neko rece "placenici" ... evo primer smo moj drug i ja ja imam ATI/AMD , i ceo zivot sve sam lepo vuko sto sam mogo [skoro sam uzo novi komp] a sad na novi komp sam stavio grafiku takodje amd 6870 iz jednog prostog razloga zato sto mi je trebalo za odredjeni posao a ne samo za igrice, prva na spisku mi je bila 5770 pa sam se predomislio za 460 pa 6870 ... i ja sam prezadovoljan , radi mi ono sto treba i za posao i za igrice... i ostatak kompa sam sklopio tako da mi radi ono sto mi treba, a ne bacao pare ko nenormalan da glupe komponente koje se samo duvaju i da se ja duvam [ovo nije pljuvanje po nvidia] a moj ortak ima nvidia ceo zivot i njemu to treba za igrice i njegovom tati za AutoCad npr ... ne radi on nista posebno... i super je zadovoljan kao i ja .... tako da nema veze marka i novine ... nego uzmite i malo naucite sta je sta na grafici , ja sam 50tak dana ucio o svakoj komponenti zasebno bez sugestija "stavi ovo stavi ono" ... sam sam odabrao sta stavljam u komp i zadovoljan sam ... to preporucujem i vama , prvo naucite , procitajte wikipediju o karticama [npr] procitajte i ati i nvidia sajt i msi i powercolor i gigabyte i saphire ... i sve ! ... tako da nemojte da serete pre nego sto se upoznate, ovo je opasna grafika kao i npr 580 , ali cak i da su im cene iste i da kostaju npr 100eura, ja bi gledo sta mi treba od svake zasebno a ne sta kaze ovaj ili onaj ! ... Zelim vam sve najbolje u odabiru karticai kompova :) ... konfa koju sam sam sklopio : Gigabyte X58A-UD3R , i7 950 3.07GHz [opasno radi rendering, za sve one koji znaju sta to znaci i treba im] , Powercolor 6870 [ali ona koja je ista kao i sve druge, morate da shvatite da npr saphire sklapa sve ove grafike 68 69 i ostali samo lepe svoje nalepnice, stavljaju svoje hladjenje i u svoje kutije ... samo proverite da li je ista arhitektura , da vam ne uvali neko nesto drugo ... i btw ja imam kao sto sam reko POWERCOLOR , i grafika je kao sto vidim najteza [u gramima] i nesto sam citao i ispada da je powercolor najblja firma za 68 seriju za 69 ne znam ... powercolor je dobio nagradu za najblje hladjenje [pasivno] na svetu, tako ta je dobro odradio posao ovde] ...ostalo sto imam je 650W chiftec , 2harda 1tb [1wd green , 1F3] ,kuciste haf 912 [neverovatno dobro hladjenje i strujanje vazduha] ... jos jedan pozz svim ljubiteljima kompova +:Nemogu da citam sve sto ste pisali PROCITAJTE OVO -:zato sto je verovatno pljuvanje po nVidia ili po AMD /ati

VladoS
27.12.2010. @ 12:01 #43b5c5e8

Slazem se sa 'Muka MI je' . Kupio sam gore navedenu karticu za 28.000 pre par dana. Za te pare sam super prosao. Sad treba da izadju 'preradjene' kartice , ali ja ih nisam mogo cekati zbog %^$%&^%^% 10 poreza od 01.01.2011.

miki
27.12.2010. @ 12:02 #bdba6a0c

da li je neko pokusao da otkljuca ovu karticu ako se flesuje stize gtx580 +:ako je tacno

VladoS
28.12.2010. @ 09:18 #f231e4f3

Slazem se sa 'Muka MI je' . Kupio sam gore navedenu karticu za 28.000 pre par dana. Za te pare sam super prosao. Sad treba da izadju 'preradjene' kartice , ali ja ih nisam mogo cekati zbog %^$%&^%^% 10 poreza od 01.01.2011.

Daca
29.12.2010. @ 21:51 #0c5e54b2

Tacno je da se odkljucava, ali jos uvek nije sve jasno! Kazem jos uvek jer kada se aktiviraju jos 128 Stream procesora i 8 teksturnih jedinica i povecaju taktovi onda se povecava i sama potrosnja. A zasto je to vazno! Pa zato sto radeon 6950 ima dva sestopinska konektora a radeon 6970 jedan sa osam pina a drugi sa sest. Radeon 6950:Frekv.GPU-a(Mhz)800,Broj Stream procesora1408,Broj ROP/teksturnih jedinica32/88,Memorija tip/kolicina/magistrala,GDDR5/2GB/256,Frekv.memorije/efektivno(MHZ)1250/5000.Radeon 6970:Frekv.GPU-a(Mhz)880,Broj Stream procesora1536,Broj ROP/teksturnih jedinica32/96,Memorija tip/kolicina/magistrala,GDDR5/2GB/256,Frekv.memorije/efektivno(MHZ)1375/5500.

Nikolaj
30.12.2010. @ 02:18 #054ec71b

Druze ima li razlike izmedju ati i nvidia kad je u pitanju 3ds max, renderujem u njemo, narucio sam konfu ali cu da kupim posebno grafu... odluka je uzmedju 6870 i 470.. Kako se kod tebe ponasa 6870... pozzz i srecni praznici, posklupljenja nece biti... JUPI +:@ za Muka MI je

VladoS
30.12.2010. @ 10:58 #054fda43

@Daca Treba da imas bolje , stabilno napajanje. Od 14 pokusaja svih 14 su bila uspjesna sa ovom karticom , Powercolor. Detalje kako i koliko ce da troshi novo otkljucana kartica ima na www[dot]techpowerup[dot]com tema sa nazivom "AMD Radeon HD 6950 to HD 6970 Mod "

Daca
30.12.2010. @ 19:11 #c4dc6501

Napajanje: CM Real Power M850. Ako to radi kako ti kazes to je onda super.U ostalom ja cu to saznatii posle praznika,a kada smo vec kod praznika srecna nova godina i praznici.Pozdrav!

brane
14.01.2011. @ 00:35 #32581d81

imam powercolor 4890 i prezadovoljan sam ali razmisljam o kupovini 6950 powercolor ili sapphir...ova sve gura ali volim novo pa plati pa se klati...:-) sve do 250 e za grafu je ok preko je mnogo a razlike nema...testovi su u principu 5 -10 % razilke za nvidiu ili ati ali uvek su tu u performansama i koju god da kupite za neki odredjen kes necete pogresiti...ko sta voli nisam imao nvidiu ali mi se vise svidja :-) samo to za sada

Goran
29.06.2011. @ 12:46 #09f223c2

Ljudi imam ovu graficku vec 2 meseca fleshuvana je na 6970 i odlicno radi,neki kazu da zagreva ali kad se fleshne temperatura spadna sa 15 ja sam prezadovoljan nemam zamerke . +:sve pohvale

h4ck573r
02.07.2011. @ 09:26 #4eec7d77

@Nikolaj 3ds max render ti ide preko processora uglavnom... Razlika je sto je ati sporiji u d3d-u a brzi u opengl-u generalno. Mada bilo koja od kartica u ovoj klasi ti nece praviti nikakav problem u 3ds maxu. Nemoj se dvoumiti izmedju 470 i 6870, nisu iz istog serijala, ffs. 6870 ima dosta veci texel rate i trosi 40% manje struje. 560 i 6870 mozes da poredis.

ivan
06.07.2011. @ 22:04 #cc46524d

6950 je novija i ima vise memorije... 470 je poznata po prevelikoj potrosnji i zagrevanju a i starija je generacija... da se mi ne lazemo taman da pokrenes 2 crysisa na 35" ekranu broj frejmova se moze razlikovati do 5-6 sto je besmisleno malo... ja bih uzeo 6950.. a ti vidi sta ti je jeftinije i neces pogresiti...

Goran
06.07.2011. @ 22:50 #0adc4fb6

Druze hvala ti ja evo od mog prijatelja sam je uzeo za 210 eura pa jmi reci kako da je otkljucam na 6970 izvanredna karta nemam zamerke yesssss +:sveeeeeeee -:nistaaaaaaa

Miske
09.08.2012. @ 13:13 #97b7b7d4

Dali je ovde brzina memorije 1250Mhz??? To je mnogo malo.Neka mi neko objasni, ja imam 6770 ima 4400MHz,a hteo sam ovu da uznem.. +:pohvala

Darko
09.08.2012. @ 15:22 #419a75aa

@Miske, ni meni nije baš najjasnije, ali znam da se to množi sa 4, tako da ova ima 5000MHz.

rajko
01.09.2012. @ 19:40 #46d35908

da li je istina da se ova grafa zagrijava previse posto bi je kupio?

miskemanija
03.12.2012. @ 15:21 #80f41c34

Jeste 1250 ali x4, ne greje se kartica +:MISKE moj prezimenjak :P

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan