Kompanija AMD se priprema da napravi najveće predstavljanje neke grafičke kartice u istoriji za svoju R600 vrhunsku grafiku. Iako je kompanija povukla neočekivani potez sa kompletnim prebacivanjem na 65nm proizvodni proces u TSMC-u, izgleda da se nova proizvodna alijansa razvija, jer je AMD trenutno u različitim partnerskim dogovorima sa IBM-om, Sony-jem, Toshiba-om, i naravno TSMC-om. AMD će najverovatnije u 2007-oj prodati preko 100 miliona ovih čipova pa je želeo da početak nove grafičke avanture bude dostojno propraćen. Predstavljanju grafičkog čipa će prisustvovati preko 200 akreditovanih novinara.