logo
Miki

Prestigio MultiPad 8.0 Prime Duo 8 PMP5780D_DUO

12.05.2013. @ 00:11   #Komentar #Tablet #Prestigio

Koristim ga par dana. Prvi utisci pri radu zadovoljavajući. Ekran dobar,brzina ok. Flash radi,ali hoće da zabaguje. Kamera jako slaba,VGA kvalitet, nema govora o 5Mpx... Audio jack od 3.5mm na ovom mom je uži ili defektan,jedva uguram jack za slušalice(koji inače u telefon pasuje savršeno). Smart Pouch sistem(paljenje i gašenje kada izvadite/vratite tablet unutra) ili ne funkcioniše ili možda ima neka podešavanja koja ja nisam provalio. Sve u svemu,lep i brz tablet,ali veliki minus za obećanih 5Mpx i lošu završnu obradu kod slušalica. (A i za Smart Pouch sistem, ako se pokaže da ne radi). +:Ekran, brzina, debljina, izgled -:kamera, 3.5mm audio jack

13 komentara

maki
30.07.2013. @ 22:52 #dea9b795

Hteo bih da ga uzmem cerkici za filmove i po koju igricu, ali nisam nasao podatak da li moze da pusta mkv i mp4 fajlove

Amigof
07.08.2013. @ 14:41 #16f7e12b

Vratio sam PMP5588C jer se posle nedelju dana pokvario...nece da se bootuje. Vredi li uzeti ovaj u zamenu?

kalaba022
18.10.2013. @ 08:56 #b4cd7ee2

Juče ga kupio u Handy-ju. Odmah sam fleshovao novi firmware, sve prošlo vrlo brzo i bez ikakvih problema. Prvi utisak je odličan, mnogo bolji ekran od pmp5588c (direktno sam ih poredio u prodavnici) tako da ovaj sigurno vredi uzeti kao zamenu. Sistem je čist, bez gomile preinstaliranog smeća. Vrlo brz u radu, nisam probavao igrice ali filmovi idu glatko (striming sa kompa preko AVstreamer-a). HDMI još nisam probao. Stock browser stabilno radi, sve brzo učitava, čak sam uspeo neke filmove da strimujem sa film-cluba (za full java podršku će verovatno trebati mozzila ili nešto sllično sa novijim java pluginovima). Mali problem sam i ja imao sa nešto težim ubadanjem slušalica u adio jack. Zvučnik je za jedan tablet sasvim ok . Wi-Fi izgubi jednu-dve crtice kada tablet držim horizontalno jer je tada prirodni položaj dlana takav da pokriva antenu. Inače signal hvata munjevito i ne gubi ga ni u jednom trenutku. Spoljašnji izgled je atraktivan, zadnji deo je od aluminijuma što sigurno pomaže i u odvođenju toplote (baterija "hladna" i posle dva sata rada). +:Ekran, brzina, debljina, izgled -:3.5mm audio jack, Wi-Fi antena

Natasa
18.11.2013. @ 22:58 #28cddffb

Da li neko zna zasto ne mogu da otvorim galeriju niti da koristim kameru na ovom tabletu? Kada kliknem na kameru ili galeriju pise: ,,Nazalost, aplikacija galerija prekinula je sa radom''? Ako iko zna, hvala na odgovoru.

Vladimir Kg
17.12.2013. @ 11:09 #af263993

Pa ovako, uzeo sam ga sinoc, odmah odradio update sistema, obrisao nepotrebne stvari (Instagram, neke bankarske gluposti, i ostalo) oslobodio mu 100 mb radne memorije. Sve u svemu, napunjen, skinut sa punjaca u 07:00 sada je 11:05,baterije potroseno 49%. A slusana je muzika, igrane igrice, brisane nepotrebne stvari, slikano itd itd... Uglavnom, baterija ocena 7.. Izgled 10, Audio 9, kamerE 7, brzina 10, grafika 10, prakticnost 10. Wifi malo zeza kad se stavi ruka preko antene, ali ovako, savrseno radi na 20m udaljenosti od rutera... Pare nisu potracene, idealno iskoriscene na kupovinu ovog tableta! +:Ekran, Brzina, Izgled, Lakoca,

Zigi
17.12.2013. @ 23:31 #813f2dc8

Kakav problem imate sa Wifijem kod mene radi nenormalno brzo, ko zna da konfiguriše tablet, svaki će mu raditi ko munja! +:odličan, za ove pare nema bolje -:kamera od 5MP niđe veze, jača je na mom mobilnom od 2MP

Ivan
27.12.2013. @ 23:14 #a39599f7

Razmisljam se da kupim ovaj gedzet. Zanima me da li ima gps?

nenad
30.12.2013. @ 14:30 #baa5037c

Pozdrav svima ,zanima me dali je moguce povezati vipov internet ,on prepozna sim karticu preko modema i otkljucam je sa sa pinom,dalj nistq se ne desava....

ersan
12.01.2014. @ 16:48 #963b4629

ja imam ovakaf platio sam ga 140 eura u kosovu na snizenje sada kosta cak 190 eura skoro 200 +:odlican je ovaj tablet -:nista nema lose

Vlada
23.01.2014. @ 08:31 #adaf14cd

Za ove pare fenomenalan tablet. IPS ekran, 8", 1.6 dual core procesor, cetvorojezgarna grafika, pa da dolazi i bez baterije isplati se uzeti. Svidele su mi se aplikacije posle update-a, zapravo nedostatak istih. Sve je cisto sa minimalno gluposti koje treba brisati. Wi-Fi radi fenomenalno, bar kod mene. Nisam primetio nikakve padove signala niti gubljenje konekcije testirano sa Cisco routerom. Sve u svemu za prvi tablet topla preporuka, ko je imao iPad i ostale 300e+tablete.........pa neka ostanu u tom cenovnom rangu. +:Ekran, graf. chip, aplikacije posle update-a, cena -:baterija

Luka
25.01.2014. @ 22:20 #6e81feb4

Kamera mu je takva zato što je rezolucija drugačija kod tableta nego kod telefona!!! +:Odličan je -: pomalo baguje

Jelena
24.02.2014. @ 04:01 #2264fc37

zasto mogu da gledam jutjub ali sve on line filmove, serije... skoro nigde nece. Izbacuje mi obavestenje, da imam 33 virusa i odmah me upucuje na play. prodavnicu. Poludeh vise, ako neko zna, neka mi odgovori sta da radim. Imam ga od nove godine i baterija jedva da izdrzi 2 sata. Deca uglavnom igraju igrice ili gledaju crtaci. da li je to normalno. Ocekivala sam vise? +:izgled -:filmovi, baterija

zigi
02.10.2014. @ 16:45 #4e07c54c

Jelena, resetuj ga na fabričko stanje, nemoj da skidaš aplikacije kao da ti sve trebaju, igraj se malo sa naprednim podešavanjima, grafika itd... +:odličan - cena- kvalitet -:kamera

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan