logo
Redakcija

Prestigio Solarni Bluetooth Hands Free

05.02.2009. @ 06:00   #Recenzija

Još jedan veoma praktičan gadget iz kompanije Prestigio, Bluetooth handsfree za kola koji koristi sunčevu energiju za napajanje. Vrlo atraktivnog dizajna i odličnih performansi, ovakav gadet predstavlja nešto što bi svaki vozač kome je bitna bezbednost u vožnji trebao da nabavi.

Iz kompanije Prestigio uvek dobijemo nešto zanimljivo na testiranje, pa nije drugačije ni ovoga puta. U pitanju je minijaturni handsfree uređaj za kola koji ima jednu specifičnost, a to je da se baterija može puniti i na solarnu energiju. I da nije ovog poslednjeg, ovo bi bio veoma interesantan proizvod koji bi bez problema mogao naći svoje mesto u automobilima ljubitelja gadgeta, pogotovo što očekujemo da korišćenje mobilnih telefona na klasičan način (dakle pridržavanje ramenom dok se priča kako bi ruke bile slobodne za vožnju) bude zabranjeno i kažnjivo.

Ključne karakteristike

- Kompaktne dimenzije - Odličan kvalitet zvuka, DSP procesiranje - Atraktivan dizajn - Punjenje baterije solarnom energijom

Utisak kvare

- Ništa posebno

Specifikacija

Prestigio Solarni Bluetooth Hands Free - Interfejs: Bluetooth 2.1 - Podržani profili: GAP, HFP, HSP, SDAP - Napajanje: Lithium Polymer 500mAh, - Dodatno: postolje za montažu na vetrobransko staklo - Dimenzije: 91.3x13.3x50.5 mm - Težina: 60g

Prestigio Solarni Bluetooth Hands Free

Ovaj handsfree ne liči mnogo na slične uređaje i nas najviše podseća na neki kompaktniji model mobilnog na preklop. Dimenzije od 91.3x13.3x50.5 mm i svega 60g znače da neće biti problem da se ponese, pošto ne verujemo da bi ostavljanje na unutrašnjoj strani šoferšajbne za rezultat imalo to da ga i zateknete sledeći put kada uđete u auto. Handsfree je napravljen od crne plastike visokog sjaja, što znači da će vrlo verovatno uvek biti umrljan otiscima prstiju. Bočne strane su srebrne boje i to sve zajedno deluje vrlo atrativno. U pakovanju dolaze i auto punjač (pošto je pretpostavka da će se koristiti i kada nema mnogo sunca). Ovaj punjač se u stvari sastoji od adaptera za upaljač u kolima i USB kabla, što znači da se handsfree može puniti i povezivanjem na računar, što je svakako korisna stvar.

Dizajn je dosta jednostavan, pa se tako sa gornje strane nalaze zvučnik i poveći taster koji služi praktično za sve, a sa bočne strane i Volume tasteri i skriveni zvučnik. Iza plastičnog poklopca sa donje bočne strane je i konektor za napajanje. Solarni panel prekriva veći deo povšine poleđine, a postavljen je tako da kada se handsfree postavi na nosač i zakači na staklo bude okrenut ka spolja. Povezivanje je procedura od 15ak sekundi, a kako postoji samo jedan taster koji služi za uključivanje/isključivanje, uparivanje, manipulaciju poziva i slično, potrebno je ipak malo konsultovati uputstvo da bi se bez problema sve uradilo. Srećom, dosta brzo se da naučiti sve pa će svako lako moći da koristi sve standardne opcije hadsfree-ja (podržano je recimo glasovno biranje). Na pomenutom tasteru se nalazi i prorez od providne plastike u obliku slušalice iza koga su signalne diode, što je i jedini način da vidite status uređaja, kao što je recimo aktivnost, stanje batere i slično.

Rezime

Možemo da konstatujemo da handsfree bez problema hvata Bluetooth signal telefona i preko 10m, a pogotovo u kolima. Kvalitet zvuka je sjajan i dosta glasan (ovo je u kolima vrlo korisno), a mikrofon zaista odlično hvata zvuke. Primena DPS tehnologije obezbeđuje kvalitetan zvuk i eliminaciju ambijantalne buke. Ugrađena baterija kapaciteta odo 500mAh ima autonomiju 15h priče i oko 500h u stand-by modu. Punjenje preko auto punjača traje 2h, dok na sunčevu energiju treba punih 20h da bi se skroz napunila. Kada se sve sumira, ne postoji ni jedan razlog zašto ne bi preporučili ovaj gadget, čak naprotiv, mislimo da je izuzetno fleksibilno rešenje koje bi svaki savesni vozač trebao da ima.

Conclusion

We can say hands free receive phone’s Bluetooth signal over 10 meters with no problems at all, especially in a car. Sound quality is great and very loud (very useful characteristic in car) and microphone is great with catching the sounds. Applying of DPS technology provides great quality of sound, and it eliminates ambient noise. In built 500mAh capacity battery characterizes 15 hours autonomy, and around 500 hours in stand-by mode. Charging over car charger last around 2 hours while using solar energy you will need whole 20 hours. Overall, we recommend this gadget, an extremely flexible solution every conscientious driver should have.

Preporučena cena (uključujući 18% PDV, februar 2009.): 65€

Asbis ustupio: Prestigio Solarni Bluetooth Hands Free zvanični sajt: http://www.prestigio.rs

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan