logo
Redakcija

Prodaja Xbox 360 skoro duplo veća nego Wii-a

12.10.2011. @ 11:00   #Novost #Konzola

Septembar je bio još jedan mesec dobre prodaje Xbox 360 konzole, navodi analitičar kompanije Gartner Michael Patcher. Prema navodima procene ovog analitičara, Microsoft je prodao 360.000 Xbox 360 jedinica u SAD tokom prošlog meseca, lako nadmašivši druge prodavce hardvera. Na drugom mestu prema navodima ovog analitičara nalazi se PlayStation 3 sa 260.000 jedinica, Nintendo Wii je treća po prodaji sa 190.000 prodatih jedinica. Što se tiče portabl konzola, Patcher navodi da je Nintendo prodao 22.5000 3DS jedinca u septembru kao i 185.000 DS jedinica. Microsoft je na ovaj način ostvario i 14 mesec najbolje prodaje igračkog hardvera u SAD u zadnjih 15 meseci.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan