logo
Redakcija

Proglašeni pobednici prvog Regionalnog app izazova

28.02.2018. @ 07:26   #Novost #Telekom Srbija

Kompanije Telekom Srbija, m:tel Crna Gora i m:tel BiH organizovale su regionalno finale konkursa za izradu aplikacija za mobilne uređaje - „Regionalni app izazov“. U regionalnom finalu učestvovali su srednjoškolci, pobednici državnih konkursa iz Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Zbog ujednačenosti u kvalitetu, žiri je odlučio da prvo mesto podele dve aplikacije – „Solve & Share“ tima LeVel iz Gimnazije „Bora Stanković“ iz Niša i aplikacija „Move Fit“, koju je izradio tim RB Dev iz JU „28. juni“ iz Istočnog Sarajeva. Članovi oba tima otputovaće u Berlin, na jednu od vodećih IoT konferencija.

Prilikom uručenja nagrade, generalni direktor Telekoma Srbija Predrag Ćulibrk izrazio je zadovoljstvo kvalitetom prezentovanih aplikacija. <i>„U ime kompanije Telekom Srbija želim da istaknem da smo izuzetno ponosni na mlade ljude koji su pokazali zavidno znanje, izuzetan timski i preduzetnički duh i volju da istraju u procesu kreiranja aplikacija koje olakšavaju komunikaciju u savremenom svetu. Uspeh koji je mts app konkurs postigao u Srbiji prethodnih godina inspirisao nas je da ga proširimo i van granica naše zemlje“,</i> izjavio je Ćulibrk.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan