Rambus planira da objavi novu tehnologiju koja bi trebalo da pruži memorijski opseg reda veličine terabajta po sekundi, što ova kompanija reklamira kao najbolje rešenje sledeću generaciju multi-core, igračke i grafičke primene. Umesto da jednostavno poveća brzinu radnog takta memorije da bi se postigao veći učinak, Rambus želi da poveća opseg sa 32x brzinom podataka. Kao što DDR memorijska tehnologija udvostručava transfer na pojedinačnom signalnom ciklusu, Rambus-ova tehnologija ima mogućnost povećanja od 32X. Rambus-ova Terabyte bandwidth inicijativa će koristiti potpuno drugačiju memorijsku arhitekturu, navodi se u saopštenju.